Wpis z mikrobloga

Cześć, mam mały problem, może ktoś ma pomysł jak go rozwiązać. Nowe mieszkanie, do dwóch pomieszczeń doprowadzony jest koncentryk z wspólnej anteny na dachu. Chciałem podłączyć TV i ściągać naziemną telewizją. Podłączyłem kablem koncentrycznym bezpośrednio z gniazdka. Na jednym kablu w ogóle nie znajduje sygnałów, na drugim znajduje 6 (kanały TVP 1,2, sport, historia), ale w jakości nie nadającej się do oglądania, tnie, przerywa.

Zakładam, że jakiś sygnał w gniazdku jest, skoro znajduje te 6 kanałów. Jakiś pomysł jak to rozwiązać? Brakuje mi jakiegoś urządzenia? (Próbowałem z zasilaczem, ale nie dało żadnego efektu)

#telewizja #naziemna #dbvt #elektronika #antena #technologia #tv
  • 13
@Jeesek: nie zauważyłem, nowe miszkanie, czyli masz gdzieś skrzynkę teletechniczną, tam wchodzą te 2 kable, powinny być tez 2 kable z piwnicy, jeden z nich powinien być podpięty do zbiorczej anteny ale pewnie jej nie ma i jedyne co to można wykupić abo u któregoś operatora kablówki.
@rybeczka: @wypokowy_expert: Problem rozwiązany. Zmyliło mnie te 6 kanałów, które znalazło i myślałem, że to jakiś problem z jakością sygnału.

Otworzyłem skrzynkę i okazało się, że tylko jedno pomieszczenie było podłączone do kabla z dachu. Będę musiał założyć jakiego antenowego switcha. Dzięki za pomoc. : )
@rybeczka: No tak, takie coś miałem na myśli, źle to nazwałem.

@wypokowy_expert: Sam jestem ciekawy na jakiej zasadzie to działa, kabel nie był podłączony, a mimo to TV odbierał 6 kanałów. Nie wiem jak, nie znam się na tym. Sygnał jest na tyle silny, że ściąga go sam TV bez anteny?