Wpis z mikrobloga

Możecie polecić jakieś proste (bardzo proste) materiały do słuchania? Takie żeby choć trochę osłuchać się z językiem. Jestem początkujący (no niby się uczyłem fr w liceum ale niewiele pamiętam) i o ile czytanie jakoś sobie powolutku ogarniam tak przy słuchaniu czasami mam problem żeby rozróżnić poszczególne wypowiadane wyrazy xd
#francuski
  • 5
@vateras131: a do czego Ci to osłuchanie potrzebne? Chcesz się uczyć samemu czy tylko osłuchac?
No to trudno będzie słuchać tylko nagrań, żeby to załapać, żeby wyłapać słowa, zwłaszcza na początku, ale jest youtube, podcasty do wyboru do koloru :))
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phoropter:
Uczę się na razie samemu. Coś tam próbowałem na spotify ale gadają jak z karabinu i nawet w prostych dialogach jak zaczną łączyć wyrazy to mam problem xd
Pewnie kwestia przyzwyczajenia bo nie jestem z językiem osluchany w przeciwieństwie do angielskiego.
@vateras131: ja polecam Wydawnictwo Preston Publishing. Ja mam serię francuski w tłumaczeniach cz 1 i 2 oraz francuski w tłumaczeniach sytuacje. Jedną książkę już przerobiłam, teraz jestem na drugiej części i naprawdę coraz bardziej ogarniasz. Fajne jest to, że do każdego zdania masz nagraną wymowę. Więc możesz sobie tez ze słuchu tlumaczyc. Ale ogólnie polecam https://www.podcastfrancaisfacile.com/debutant/cours-1a.html oraz filmiki tego pana na youtube czy francais avec pierre, który też ma transkrypcje swoich