Wpis z mikrobloga

Smuci mnie ze TLOU wygrało nagrodę... Fabuły nie ocenie, grafika i dzwiek super ale gameplay tej gry (i generalnie większości gier naughty dog) to porażka :/ tzn jest to po prostu nudne i zawsze mnie smuci jak widzę te zachwyty nad grami, których gameplay jest niesamowicie nudny. Zdecydowanie Doom czy hades to jest większy fun. Ja rozumiem również, że TLOU wygrywa tym, że jest doświadczeniem ale mimo wszystko w grach IMHO najwazniejsze jest granie. No ale może po prostu nie jestem targetem ¯_(ツ)_/¯
#thegameawards #gry #ps4 #ps5
  • 28
@Merdarion_PL: dla mnie rowniez bylo absurdem #!$%@? 2 letniej gry jako najlepszej gry multiplayer 2020 roku, gdzie wszystkie gry, byly z 2020. Tez absurdem bylo, ze najlepszy "content creator" byly chyba 2 osoby, ktore znalem i ogladalem, a to wszystko dlatego, ze musieli tam #!$%@? kogos czarnego, bo poprawnosc polityczna xD
@DESiGNER86: Dla mnie element skakania w Doom Eternal był niesamowicie naturalny i wygodny. W sumie porównanie do Mario jest trafione, bo miażdżenie wrogów Zabójstwem Chwały z powietrza jest tak satysfakcjonujące jak miażdżenie Goomby w Mario. W Doom 4 było znacznie gorzej, bo jak się wpadło w przepaść to śmierć na miejscu i wracanie do punktu kontrolnego.

Oczywiście o ile gra się na PC z myszką i klawiaturą, a nie na konsoli.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@W_k_u: ogólnie odnoszę wrażenie, że w tych głosowaniach za dużo do mówienia mają ludzie którzy jednocześnie dużo grają w gry i mało. O co mi chodzi? Grają w dużo gier ale mało je eksploatują. Poznają powierzchniowo i idą dalej po kolejną by ją poznać i ocenić. Nie doceniają przez to całkowicie takiego aspektu jak grywalność który według mnie przy grach jest najważniejszy. Po wspaniałą historie lepiej sięgnąć w kierunku książek i
@hniedziela546: nasze wyobrażenie jest zgodne z większością społeczności, w głosowaniu graczy wygrało Ghost of Tsushima, które na aspekt gameplayowy niezależny od historii stawia o wiele więcej od wspomnianego zwycięzcy w głosowaniu głównym. Bo osoby które grami zajmują się zawodowo i wybierały w tym głównym plebiscycie nie rozumieją graczy. Nie rozumieją, że mając do wyboru grę która zajmie im z 25-30 godzin i nigdy do niej nie wrócą bo jedyne co ma
@xionze: ,,Gra bez historii może byc niesamowita?" Największy sukces w historii gier odniósł nie kto inny jak Minecraft który jest pozbawiony historii całkowicie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlaczego? Bo ma gameplay na setki, jak nie tysiące godzin, ogromne możliwości eksploatacji formuły zabawy. Przy nim The Last of Us to popierdółka jako gra.
zdecydowanie Doom czy hades to jest większy fun. Ja rozumiem również, że TLOU wygrywa tym, że jest doświadczeniem ale mimo wszystko w grach IMHO najwazniejsze jest granie.


@W_k_u: no dobra, wiemy co Tobie sprawia większy fun, ale w sumie co to ma to tego kto wygrywa GOTY? No chyba nie zakładasz, że myślą podobnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie po tym jak zobaczyłem, że gameplay w 2
@Merdarion_PL: ale co ty za fikołki robisz, ghost of tsushima wygrało, ba nawet ja na nie głosowałem XD ale to nie znaczy, że nikt nie głosował na tlou2, a Ty chcesz się upierać, że twoja wizja tego jak powinna wyglądać gra jest jedyna słuszną
@hniedziela546: nie mówię że moja wizja jest w 100% słuszna. Mówię, że nie jest słuszna wizja w której TLOU2 jest najlepszą grą. Tam gameplay nie jest na tyle satysfakcjonujący by ta gra zasługiwała na tytuł GRY słowo kluczowe GRY roku. Zasługuje na zwycięstwo w konkretnych kategoriach, ale w tej najważniejszej na pewno nie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@W_k_u: Dla mnie to jest #!$%@? że animal crossing nie dostało żadnej nagrody, wszyscy o tym gadali, było zasypywane dobrymi recenzjami, a w końcu wygrał interaktywny film z dziwnymi decyzjami fabularnymi
@W_k_u: A mnie zawsze smuci gdy ktoś krytykując coś pisze ze jest to ,,nudne" albo ,,nieciekawe" Wiem już wtedy ze dana osoba nie ma zadnych konstruktywnych argumentów tudziez nie rozumie ze jesli coś nie jest w jej guście nie oznacza że to nie jest dobre. Akurat gameplay ocenić obiektywnie jest dosyć łatwo w TLOU2 w przeciwieństwie do takiej np fabłuły. Gameplay mimo ze nie gra 1 skrzypiec w grze ND jest
@egonszef: Nie napisalem ze to porażka. Bynajmniej. Uważam, że gameplay jest bardzo dobrze zrobiony ale jest nudny :D
Tak, dwójka poprawia i ulepsza dużo rzeczy ale dalej jest to nudny gameplay IMHO. I jest to oczywiscie moja opinia.
@W_k_u: masz rację, ja z kolei wychowałem się na Metal Gear Solid i skradanki to jest to co lubię a takie Tlou 1 i 2 daje mi możliwości abym realizował się w tym co lubię
@yellowshadow: To, że Ty nie znasz jakiegoś twórcy to nie znaczy, że ta osoba nie zasługuje na nagrodę ;) ja nie znam 4/5 gier z największą oglądalnością na YouTube w 2020, bo są skierowane do dzieci. Ale nie będę twierdził, że osoby zajmujące się nimi nie powinny być doceniane tylko dlatego, że ja o nich nie słyszę.