Wpis z mikrobloga

@busy na początek na pewno taka karma, jaką miał w hodowli, czy skąd tam bierzesz psiaka. Nagła zmiana karmy zwykle kończy się wielką sraką :P Później stopniowo zmieniasz proporcje, żeby dojść do karmy docelowej. Ja daję swojemu Simpsons Premium Puppy, łosoś i ziemniaki, ma dobry stosunek ceny do jakości. Duzo ludzi daje Brit Care. Pamiętaj, że wiele labków ma uczulenie na karmy z kurczakiem, więc jeśli zdecydujesz się na karmę z drobiem,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yapol: moj ma wlasnie jakis problem z karma z hodowli. Na probe chcialem kupic carnilove puppy losos indyk.
@busy Carnilove to podobna półka jakościowa jak ta moja. Bezzbożowa, powinna być spoko. Nie pozostaje nic innego niż zamówić i sprawdzić ¯_(ツ)_/¯
@busy Ano nie ma, mój pies ma okropną biegunkę nawet po śladowej ilości kurczaka. Mogę polecić Simpsonsa, używam od pół roku, futro się błyszczy, pies zadowolony, a ja tym bardziej, bo nie ma smrodu ;)
@busy: carnilove jest bardzo ok, ale ma dużo białka pochodzenia roślinnego, więc jak pies zacznie gazować, to wiedz, że od tego.
@yapol: karmopedia to taki trochę dziwny ranking, nie wiadomo czym się kierują, bo mają kilka słabych karm w topce, simpsons z łososiem zaś został umieszczony pod britam care, gdzie jakościowo jest zupełnie na odwrót.
Najlepsza będzie taka, po której twój pies będzie dobrze funkcjonował, możesz śmiało próbować od karm w okolicach 100zł. Prowadziłem długi monolog z pewną osobą na pewnej grupie na fb na temat karm, zbóż w karmach, porównywania psa do wilka itp. podpierając się zagranicznymi pracami naukowymi, artykułami pisanymi przez lekarzy weterynarii, wytycznymi żywieniowymi karmy FEDIAF i zostałem usunięty z grupy za "wprowadzanie ludzi w błąd" czyt. myślozbrodnia ( ͡° ͜ʖ ͡
@busy co znaczy wypada? (ʘʘ) Ja swojej przez pierwsze miesiące namaczalem karmę w ciepłej wodzie, takie zalecenie miałem od hodowcy. Nie wiem ile ma Twój psiak, u mnie jakoś do pół roku namaczane jadła, wtedy konsystencja jest bardziej zbita.