Wpis z mikrobloga

@lekkonieobecny: Przypomnij sobie jaka była narracja brexitowców: "UE zła, jak wyjdziemy z UE to nasze firmy będą produkować u nas, etc. etc.". To raz.

Dwa - Jaguar przeniósł produkcję na Słowację w celu ograniczenia kosztów - zarówno ludzkich jak i logistycznych (+ musieli zwolnić miejsce pod nowe modele) . Teraz dojdą do tego koszty celne - i to dla Brytyjczyków kupujących auta wyprodukowane przez Jaguara, ale poza UK.
  • Odpowiedz
@Wujek_Fester: Czyli przed brexitem, przenosili produkcje i po brexicie przenosza produkcje, ale to drugie to wina brexitu? Czymze jest ten argument jak nie populizmem w najczystszej postaci? Jestem w stanie przyjac zaklad, ze GB dogada sie z UE(do konca 2021) i nie bedzie cel. Przegrany stawia browara w pubie w Loughborough. Przyjmujesz?
  • Odpowiedz
@lekkonieobecny:
Jedną z obiecanek brexitowców był powrót brytyjskich firm do UK i zwiększenie ich produkcji w UK.

Jestem w stanie przyjac zaklad, ze GB dogada sie z UE(do konca 2021) i nie bedzie cel. Przegrany stawia browara w pubie w Loughborough. Przyjmujesz?


@lekkonieobecny: Proponuję doprecyzować zakład: jeżeli nie będzie ceł na samochody pomiędzy UE a UK to nawalisz się na mój koszt jak wesoły bąk. Jeżeli będą - ja się
  • Odpowiedz
@Wujek_Fester: Ale ja w ogole nie neguje tego, ze obiacanki brexitowcow o powrocie produkcji, byly populizmem. Zgadzam sie.

Jesli chodzi zas o doprecyzowanie zasad zakladu, to masz racje, takie reguly maja wiekszy sens, ale nie chcialem wychodzic przed szereg xD Pozdro!
  • Odpowiedz