Wpis z mikrobloga

PIERNICZKI ZAJĘTE PRZEZ KOMORNIKA

Dr. Oetker Polska Sp. z o.o. skierował do sądu wniosek o zabezpieczenie roszczeń wobec FoodCare Sp. z o.o. w związku z wprowadzeniem do sprzedaży pierniczków świątecznych marki Gellwe. W ocenie Dr. Oetker opakowanie pierniczków marki Gellwe było bardzo podobne do opakowania ich pierniczków, które funkcjonowało już na rynku, co według Dr. Oetker stanowiło czyn nieuczciwej konkurencji.
Sąd uwzględnił wniosek Dr. Oetker Polski i 23.11.2020 roku zakazał spółce FoodCare wprowadzania do obrotu pierniczków marki Gellwe w konkretnym opakowaniu będącym przedmiotem sporu.
Postanowienie sądu obejmuje również zagrożenie nakazaniem zapłaty kary 10.000 PLN za każdy przypadek naruszenia przez FoodCare powyższego zakazu poprzez dalsze używanie tego opakowania w obrocie gospodarczym.
Wyprodukowane opakowania pierniczków marki Gellwe zostały zajęte przez komornika.
Postanowienie jest nieprawomocne. Sąd Okręgowy w Katowicach.
#prawo #ciekawostki #pierniczki
Mari_anna - PIERNICZKI ZAJĘTE PRZEZ KOMORNIKA

Dr. Oetker Polska Sp. z o.o. skierow...

źródło: comment_1607587463bdkwxJcxFXpfM388fpGe1h.jpg

Pobierz
  • 142
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak czytam te powyższe wysrywy i stwierdzam, że wielu wykopków niczym nie różni się od starej baby z podstawowym wykształceniem co to wie wszystko najlepiej i bierze życie na "chłopski rozum". Inteligentny człowiek jak nie ma doświadczenia w jakimś zakresie to siedzi cicho, natomiast przychodzi taki wykopek i ze 100% pewnością wygłasza swoje mądrości: "wyrok niezasadny bo lukier jest inny", "pierniczków nie można opatentować" i tym podobne bzdury. A może trochę pokory
  • Odpowiedz
@Majku_: Jak dla mnie sąd miał rację.Moja prywatna opinia jest taka jak twoja.Inspiracja była,i aż za bardzo.Te tłumaczenie,że zielone bo święta,bo choinka...jak dla mnie kupy się nie trzyma.Za dużo szczegółów tam jest podobnych włącznie z piernikami,i nieważne,że leżą na talerzu.Jeśli potrzebowałem sekundy by się zorientować,że są inne to jest to podróba.Bo ja mam tylko wzrokiem przelecieć po pudełku żeby wiedzieć,że to inny producent.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Farysiak: Moim zdaniem powinien uznać za podróbę.Ja bym uznał.Obrazek by już wystarczył,opakowanie identyczne praktycznie,ale nawet gdyby ktoś miał wątpliwości i odnośnie tego, to wystarczy popatrzeć na czcionkę w nazwie.Jedyne co,to z koloru by się wykpili.To bardziej niż w tych piernikach się kojarzy..czerwień z czerwienią pomidora czy pikantnością.Tak jak zieleń z łagodnością.Klientom ketchup nie kojarzy się z niebieskim na przykład,choć są firmy bodajże co robią sosy i walą przeźroczyste tuby,gdzie kolor
  • Odpowiedz
@Mari_anna: opowiem swoją historie.

Kupiłem ostatnio pierniczki oktera, dwa dni później zobaczyłem w te od gellwe.

DALBYM SOBIE REKE UCIAC że to produkt tej samej firmy, tylko pod dwiema markami wypuścili, tak.bardzo podobne byly.
  • Odpowiedz
@DumnyzbyciaPolakiem: Myślę, że w przypadku Miś-Pol vs. Miwex sprawa jest dość prosta - keczup produkowany jest być może w tym samym zakładzie. Obie firmy powstały w szalonych latach 90., miwexowy produkt podbił rynek polski, a miśpolowy amerykański - ze strony można łatwo dowiedzieć się, że zajmują się głównie eksportem, co też można wywnioskować: koneksje z Polonią, która przecież masowo emigrowała do USA w tamtym czasie, pozwoliły na sprzedaż byle chłamu
  • Odpowiedz
No i w sumie co? Gellwe musi wycofać produkt przed świętami, nowego nie zrobi, a jaki będzie prawomocny wyrok to już nikogo xD

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Mari_anna: zielona paczka - drzewa, choinka, czerwone akcenty, całkiem inne logo producenta(dobrze widoczne, nie jakieś ukryte), inny font w zasadzie na każdym miejscu, zdjęcie pierników no bo co ma być na opakowaniu? xD
  • Odpowiedz