Wpis z mikrobloga

@xandra: no niby stary, ale po co updatować, skoro jego jedynym zadaniem jest pokazywanie wiadomości?


@kaef_v2: Bo zapewne jakieś połączenie z jakaś siecią jest, a tak stary soft otwiera sporo furtek
  • Odpowiedz
@xandra: Hehehe ale stary linuks czemu nie zaktualizują iksdedede

Tymczasem po aktualizacji do 20.04:
* przestał działać sterownik ekranu (bo z tym akurat modelem wyświetlacza kompatybilny był tylko v5.18.6-rev3, którego wsparcie zakończyło się na 16.04 LTS)
* trzeba i tak było przywrócić jądro 4.12 bo program do wyświetlania reklam nie kompilował się na aktualnym
* a koniec końców i tak nic to nie dało, bo maszyna i tak nie jest podłączona
  • Odpowiedz
@kaef_v2: A w PKP Intercity ekrany z informacjami są na Debianie. A wiem to stąd, że kiedyś jak jechałem to zgubił im się system plików i na ekranach była tylko konsolka initramfs ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@edgar_k: dane do wyświetlnia możesz przenieść za pomocą pamięci USB lub karty pamięci. Nie potrzeba do tego celu połączenia z Internetem.


@okolicznosciowy: Można i karta perforowana.
Pytanie jak jest w tym wypadku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kaef_v2: @edgar_k: no może być karta perforowana, ale wcześniej napisałeś "zapewne jakieś połączenie z jakaś siecią jest". Powiedz mi proszę jaki jest sens pakowanie kasy w patchowanie i/lub upgradowanie systemu, którego jedyną rolą jest wyswietlanie informacji? Zdajesz sobie sprawę jakie to są koszty? Wołam też śmieszka @kaef_v2 to może też się wypowie?
  • Odpowiedz
@kaef_v2: @edgar_k: no może być karta perforowana, ale wcześniej napisałeś "zapewne jakieś połączenie z jakaś siecią jest". Powiedz mi proszę jaki jest sens pakowanie kasy w patchowanie i/lub upgradowanie systemu, którego jedyną rolą jest wyswietlanie informacji? Zdajesz sobie sprawę jakie to są koszty? Wołam też śmieszka @kaef_v2 to może też się wypowie?


@okolicznosciowy: Taka, żeby mieć pewność Ze wyświetla się to co ma się wyświetlać.
Pytanie z cyklu -
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@okolicznosciowy:
Gdyby to ode mnie zależało, to zadałbym sobie pytanie: co jeśli informacje na tablicy będą zmienione z czasem?
A: będę latał z laptopem od tramwaju do tramwaju, później po autobusach i po kablu kopiował pliki.
B: zrobię połączenie z siecią (tramwaje i autobusy mają wifi) i będę uploadował pliki zdalnie.

W przypadku pierwszej opcji, wydaje mi się, że raz do roku bym się poświęcił.

W przypadku drugiej zleciłbym to komuś
  • Odpowiedz
@edgar_k: kolega @Ciasto_hirol napisał Ci że ta wersja systemu jestem suportowana do 2022. Zakładając że system nie jest podłączony do sieci, a także to że nie ma żadnej 'exploitable' podatności na udostępnione interfejsy, to patchowanie takiego systemu nie ma żadnego ekonomicznego sensu, nie ważne czy to będzie Linux, czy Windows czy MacOs. Drugiej części twojej wypowiedzi "Pytanie z cyklu - a po co używać innego hasła jak tylko ja je znam"
  • Odpowiedz