Wpis z mikrobloga

@zelluss stawiałabym na coś co zbliży dziecko do poznania kształtów, materiałów, itp. Typu książeczki z wklejony lusterkiem np, albo futerkiem.
Albo piłęczki w różnych kształach.
Coś co zaciekawi dziecko, które z moich obserwacji lubi dotykać, podrapać, pogryźć, zgnieść itp.
@defoxe: @zelluss: łyżka i garnek ( ͡º ͜ʖ͡º)

A tak serio to zalezy od dziecka i finansów.
Autko na baterie ktore jezdzi i gra (byle nie za glosno), jak nie chodzi jeszcze to pchacz (byle nie chodzik bo to zło). Ksiazki, zestaw zabawek do kapieli. Szczeniaczek uczniaczek, garnuszek na klocuszek...cuda sa teraz dla dzieci.
Jak masz sklep z zabawkami gdzies niedaleko to przejdz sie, zobaczysz
@arteria @zelluss tablica dla roczniaka spoko tylko to drogie jest :P ale może jakies mniejsze zabawki do manipulowania. Konik na biegunach - w Ikei mają ładne, proste drewniane :) autka więksZe i mniejsze, książeczki w twardych oprawach z ikienkami lub ruchomymi elementami.
jak nie chodzi jeszcze to pchacz (byle nie chodzik bo to zło).


@Peek_A_Boo: pchacz też za dobry nie jest wcale :)

@zelluss: teraz w Lidlu jest duzo fajnych, drewnianych zabawek.
Dla roczniaka to jest też fajny pociąg z cyferkami z megablocks, gra ładna melodyjkę.

Mogą być też kostki edukacyjne, Jezdzik, sortery kształtu różne, książeczki z dźwiękami.
@zelluss mam roczniaka na chacie więc powiem Ci co ja kupuję ( ͡º ͜ʖ͡º)
Domek Dumel
Wbijak/przebijak
Gumowy skoczek
Książeczki książeczki książeczki (polecam akademię mądrego dziecka)
Piramidę Montessori ze zwierzakami
Zabawkę na sznurku do ciągnięcia
Różne ubranka z Sinsay
Kupiliśmy hulajnogę scoot and ride ale jescze się nie przyjęła. Ale u niektórych to hit od razu

Mamy i sprawdza się u nas
Króliczek Alilo
Wieża z plastikowych
@nama o nie, Akademia Mądrego Dziecka jest strasznie przereklamowana, no i dla roczniaka to chyba mało skomplikowana. Przynajmniej moja córka musi mieć czytany tekst, i coś do pokazywania a tam mało się dzieje, no chyba, że ruchome elementy ale to na parę sekund.
Pucio jest super dla takiego dziecka, które zaczyna mówić i pokazywać, szczególnie Zabawy dźwiękiem i gestem. Ale każda książka Pucia jest fajna i ja tezy mam fun jak czytamy.
@Skovorodka jak widać każde dziecko jest inne bo moja nie lubi jeszcze żeby jej czytać, woli przekładać strony i oglądać stronę za stroną.
Pucio leży i się kurzy od miesięcy. I ten duży i mały.

Ale ona ma równy rok od wczoraj i ma czas
@nama a to masz rację, u nas też był taki okres oglądam sama i mnie nie ma, a teraz musi być wspólne czytanie, najlepiej na kolanach, u mnie 15-miesięczniak i sama przegląda tylko w celu wyboru co będzie czytane
@Sansiwiera a jak miałoby pokazać zainteresowanie? Siedzieć i patrzeć w książkę? Moja też bawi się w trakcie mojego czytania, a że słucha to widać jak powtarza za mną jakieś słowa, albo podchodzi oglądać ulubione obrazki ¯_(ツ)_/¯ a jak już siądzie na kolanach z książką, to żeby pytać co to albo mi pokazywać kotki XD
Tak właśnie wygląda mój czas wolny z dzieckiem w domu, ona się bawi ja czytam książki, albo rysujemy