Wpis z mikrobloga

@jestem_ekspertem_wiec_odpowiadam: spoko zestaw z Ryzenem, tylko weź dorzuć pamięci minimum 3000MHz. Ryzeny lubią wyższe taktowania, zawsze to parę procent do wydajności. Np takie:
https://www.komputronik.pl/product/295288/g-skill-ripjawsv-8gb-black-2x4gb-3200mhz-ddr4-cl16-dimm-.html
Jak liczysz każdą złotówkę to masz za 199zł HyperXy o tych parametrach ;). Kupuj parowane zestawy, nie dwa razy ten sam produkt w koszyku, tylko 2x4GB w zestawie. Zasilacz jakby co możesz śmiało brać 500W (tutaj i 400 by ogarnął), no chyba że planujesz kiedyś jakąś
  • Odpowiedz
@Pawlosek: te HyperXy które były wrzucone do koszyka przecież też nie będą chodzić na tych 2666MHz jeśli ich nie skonfigurujesz np przez profil XMP. Do tego jako że to architektura Zen to procek jest szczególnie zależny od taktowania RAMu, zwiększając jego taktowanie zwiększasz taktowanie magistrali SDF odpowiedzialnej za komunikację między rdzeniami. W Zen2 taktowanie może być już regulowane niezależnie, stąd np większa kompatybilność z wyżej taktowanymi modułami. Sztuka dla sztuki
  • Odpowiedz
@Pawlosek: chyba zawsze w DDR4 jest 2133MHz domyślnie ze względu na kompatybilność, w sumie jak konfiguruję to od razu wrzucam XMP jak jest więc mogę nie zwracać uwagi, ale tak mi się kojarzy. Może niektóre mają 2400 w JEDEC, ale 2666 na pewno nie.
  • Odpowiedz