Wpis z mikrobloga

@Dacir: no tu liczy się długoterminowy rozwój produktu, więc nacisk na jakość kodu i jego poprawność jest bardzo duża (testów jest bardzo dużo, automatów, checkstyli, enforcerów itp). Teraz na tapecie mam jednego PRa który ma już 100+ komentarzy (sama zmiana nie jest skomplikowana ale ma duży wpływ na poprawność stąd długa dyskusja)
@Dacir: programuję jeszcze w kilku innych językach (zacząłem oczywiście od Basica, później Pascal, zawodowo Perl i PHP (jak miałem ~ 20 lat), później C i Erlang, a ostatnie lata Java, Golang i trochę backendowego Swifta. Uczę się Rusta ale idzie powoli bo nie mam zbytnio na to czasu.
@Dacir: dodam, że ostatnie lata nie programowałem (byłem architektem, team leadem i konsultantem) więc powrót do programowania wiązał się dla mnie z odrdzewieniem po latach mówienia innym jak mają programować ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Dacir: ja miałem to szczęście, że ojciec kumpla z podwórka uczył informatyki i co jakiś czas podrzucał mi zadanka do zrobienia, właśnie w Pascalu. A dwa domy dalej mieszkał mój kuzyn (+8 wiosen), który wtedy takie cuda robił na komputerach (lata 90) że jako zajarany dzieciak próbowałem również te czary robić