Wpis z mikrobloga

Wczoraj miał urodzinki, a znalazło mi się kolejny taki fajny obrazek, nie chcę żeby przepadł.

Happy Noam Chomsky Day!
Profesor Chomsky, urodzony 7 grudnia 1928 roku to jeden z najbardziej wpływowych ludzi XX i XXI wieku. Jego osiągnięcia w dziedzinie lingwistyki, informatyki i filozofii sprawiły, że jest on jednym z najczęściej cytowanych naukowców na świecie.
Jest on pacyfistą, krytykiem wolnego rynku, sympatykiem anarchosyndykalizmu i wolnościowym socjalistą. Uważa, że oficjalna doktryna wolnorynkowa istnieje tylko w akademickich teoriach i nie ma odzwierciedlenia w realiach; w rzeczywistości konkurencyjność rynku jest ograniczona przez dominację korporacji, które są organizacjami o charakterze totalitarnym.
Za sprawą filmu fabularnego Captain Fantastic w dzień urodzin Noam'a Chomsky'iego wiele osób wzorując się na występującej w nim lewicowej rodzinie zamiast świąt Bożego Narodzenia świętuje Noam Chomsky Day. Z tej okazji życzymy Wam wszystkiego najlepszego, a Panu Noam'owi życzymy szczęśliwych 92 urodzin!


#anarchizm #syndykalizm #antykapitalizm #cytatywielkichludzi #chomsky
G.....5 - Wczoraj miał urodzinki, a znalazło mi się kolejny taki fajny obrazek, nie c...

źródło: comment_1607400092NQN72yDwVMN7ff84V9CYMA.jpg

Pobierz
  • 5
@Gaku745: dla prof Chomskiego wiadomo plusik ale bardziej mnie ciekawi Twoje podejście do anarchosyndykalizmu - tak szczerze wierzysz że jest to realne? Tylko bez ,,jak każdy tupnie nóżką to [...]" bo jest to adargentum, bardziej ciekawi mnie jak wyobrażasz sobie realne wdrożenie ww. w przeciągu 5lat na świecie.

Moja utopijna wizja naszej cywilizacji pokrywa się znacząco z tym nurtem (choć widzę pewne niedociągnięcia) ale tak realnie jest to nie do uzyskania
@Gaku745: Kochany, to się nigdy nie uda :* I nie piszę tego czując że wygrałem - po prostu znam realia, to co obecnie się dzieję prowadzi do anarchii ale niestety nie takiej jakiej sobie ja i Ty wyobrażamy.

Dobranoc.