Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki
Muszę kupić okulary korekcyjne. Jestem operatorem koparki więc często oślepia mnie słońce, ale też pracuje w nocy. Ponadto jeżdżę autem osobowym o różnych porach dnia i nocy około 5tys km miesiecznie. Zastanawiam się nad kupnem szkieł Fotochromowych. Podzielicie się że mną doświadczeniami z tym typem szkieł lub polecicie coś innego? Soczewek kontaktowych nie mogę nosić.

#okulary #optyka #oczy
  • 5
@BonusMPK: Jeżeli jesteś młody to nie kupuj fotochromów. Będziesz wyglądał jak emeryt. Lepiej kup parę szkieł korekcyjnych z antyrefkeksem i parę okularów przeciwsłonecznych ze szkłami korekcyjnymi. Ja takie mam z visionexpress i powiem ci, że komfort noszenia jest kapitalny.
@jinn: kobieta w vision express mowila ze teraz te fotochromy sa lepsze, bo tez.sie pytalem czy nie bede.wygladal jak emeryt. A pracując w koparce to majac przeciwsłoneczne czasami sie podnosilo bo za ciemno a dwoch par nie.bede mial pod reka bo zaraz spadna i sie zniszczą
@BonusMPK: aby okulary zabarwiały się za szybą (samochodu czy kabiny operatora) musisz wybrać wersję fotochromu, który zabarwia się nie tylko przy bezpośrednim kontakcie z promieniami słonecznymi (jak Transitions) a taką, która zabarwia się również "pośrednio" (np. Transitions XTRActive). Minusem drugiego rozwiązania jest to, że posiadają one małe, ale widoczne zabarwienie wstępne a dodatkowo zabarwiają przy kontakcie ze sztucznym oświetleniem.
@BonusMPK: Zrób jak uważasz. Ja twierdzę, że jakie dobre by nie były te fotochromy to ciemne szkła w oprawkach korekcyjnych zawsze wyglądają jak u emeryta. Mi babka dobrała szkła przeciwsłoneczne o takim stopniu przyciemnienia, żeby były idealne dla kierowców. I są. Widać przez nie tak świetnie i wyraźnie, że byłem w szoku. Moja żona, która ma sokoli wzrok raz założyła te okulary i stwierdziła, że w nich widać lepiej niż bez:)