Wpis z mikrobloga

#barylkakrwi

244 110 - 450 = 243 660 (skorygowana pomyłka @el_capitano_grande)

Data donacji - 07.12.2020
Donacja - krew pełna ozdrowieńcza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Grupa krwi - B Rh-
RCKiK Warszawa (Saska)
Prywatny licznik - 21 930 ml
Odznaczenia - wszystkie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pojechałem dziś do RCKiK z zamiarem oddania osocza ozdrowieńca. Nie miałem robionego testu PCR na koronawirusa, ani nie podlegałem oficjalnej izolacji. Miałem ze sobą jedynie oznaczenie ilości przeciwciał IgG na podstawie testu, o którym pisałem tutaj.
Lekarz stwierdził, że poziom przeciwciał wyszedł trochę niski - oczekują co najmniej dwukrotności, a najlepiej trzykrotności progu wyniku pozytywnego (ja miałem 27,9 AU/ml, próg wyniku dodatniego 15 AU/ml). Podniosłem, że test był robiony zaraz po ustąpieniu objawów i przez 3 tygodnie, które od tamtej pory upłynęły, poziom IgG miał prawo i najprawdopodobniej jeszcze wzrósł. Generalnie zgodził się, ale stwierdził, że wynik na papierze to wynik. Krakowskim targiem ustaliliśmy, że oddam dziś krew pełną, z której odseparowane zostanie osocze i zbadany zostanie aktualny poziom przeciwciał. Jeśli będzie odpowiednio wysoki, dostanę zaproszenie do oddania osocza w przyszłym tygodniu.
Wołam @vateras131 który pytał się dziś na tagu #krwiodawstwo o tę kwestię.
Poza tym w centrum były dzikie tłumy, w tym mundurowi ze Służby Więziennej, a wraz z nimi media ( ͡° ͜ʖ ͡°) TVN24, RadioZet, telewizja republika, a nawet tv trwam (ha tfu). Na wizytę do lekarza czekałem 1h30m od wyjścia z morfologii.
Pobierz p.....h - #barylkakrwi 

244 110 - 450 = 243 660 (skorygowana pomyłka @elcapitanogr...
źródło: comment_1607352728LTHvywR8qthObFhfAl8sxH.jpg
  • 6
@Pociongowy: Trzeba wziąć też poprawkę na to, że te zasady obowiązują w Warszawie. W innych RCKiK może być inaczej. W Lublinie na przykład kwalifikują do pobrania osocza "ozdrowieńca", który wyłącznie w wywiadzie udzieli "przesłanek epidemiologicznych", że chorował na covid, bo na przykład mieszkał z potwierdzonym chorym i miał podobne objawy. W Warszawie "na gębę" nie wezmą, potwierdzone w drodze autopsji przez mojego znajomego.