Wpis z mikrobloga

Ludzie pracują; w większości nie wiedzą po co; dlaczego; czy to co robią szkodzi lub nie; harują coraz więcej mając zaślepione postrzeganie na wszystko wokół. Nie widzą lub nie chcą widzieć, że cały system jest tak stworzony, żeby człowiek jak najmniej myślał o sobie, o życiu, o sensie istnienia, o transcendencji, o życiu po śmierci, o tym co piękne, wieczne... No bo prosty wniosek- skoro bardzo mały procent ludności ma tyle pieniądza ile 90% populacji to jasnym staje się fakt, że kontrola systemu polega na całkowitej władzy nad ciemnymi masami. Tak kształtują prawo, tak kształtują stosunki między ludzkie, kulturę, gospodarkę, światopoglądy ludzi, systemy wierzeń, prawo, że ogromne zyski- które ludzie wypracowywują przez niedoścignioną pogoń za pieniądzem- są ściągane przez nich umacniając ich władzę światową przy jednoczesnym osłabianiu jednostek, podmiotów, firm. A ludzie dalej myślą, że za mało pracują, za mało od siebie dają, ślepi w swojej chorej chciwości i pysze nie widząc, że problemy wynikają z przyczyn znacznie głębszych- zamiast szukać i rozwiązać ten problem to tworzą nieskończony ciąg praw, zakazów, nakazów, paragrafów, przywilei pogrążając się coraz bardziej w irracjonalności swych wyborów, decyzjii co w konsekwencji prowadzi do chorób, długów, rozwodów, nienawiści, głupoty, szaleństwa, biedy; finalnie do śmierci podczas, której zdają sobie sprawę, że tak wiele przeżyli, a zapomnieli o sobie i umierają nieszczęśliwi pozorując całe swoje życie niby to szczęśliwych... Bez miłości i rozumienia siebie nawzajem, wspólnego dobra, współczucia nic nie ma sensu. Zdaję się, że czasy, które nadchodzą o ile wydają się ciężkie, bolesne i przerażające to czeka nas świetlana przyszłość, przyszłość wyzbyta nienawiści, chciwości, głupoty, zła, wyzysku, ignorancji, chamstwa, fałszywości...
#przemyslenia #filozofia #pracbaza #systemilosci
  • 4
@adversarius: Ja ostatnio spojrzałem na ten sam problem, ale z drugiej strony, kiedy znalazłem w internetach tak śmieszną piosenkę, której tekst pochodzi z niewiadomego źródła (pierwsze ślady tego tekstu pochodzą z końca XVIII wieku). Na grzyba ta cała pogoń za kasą i innymi dobrami doczesnymi, skoro w każdej chwili możemy umrzeć by gnić w grobie.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
ChochlikLucek - @adversarius: Ja ostatnio spojrzałem na ten sam problem, ale z drugie...