Wpis z mikrobloga

@Jomahajomaso: przy każdym większym przelewie jest od razu wysyłany monit do US. Jeżeli obydwa konta są na Ciebie to raczej problemu nie powinno być. Opłaty zgodnie z tabelą opłat i prowizji, przy takiej kwocie to pewnie procentowa może być opłata. Możliwe, że taki przelew będziesz musiał zatwierdzić telefonicznie, czyli po zrobieniu przelewu pracownik banku do Ciebie zadzwoni.

Osobiście rozbiłbym to na kilka przelewów :)
@ms93: ale nikt tego nie raportuje ręcznie, to automat wysyła monit że taki przelew ma miejsce.

A to co zrobi US to tylko jego sprawa. Nie wiem jaka obecnie jest teraz kwota, ale kiedyś to było ok. 15 tys. zł

Kwestia tylko jakie opłaty są po stronie banku i czy są w ogóle.
@gustav: A co do opłat, to nie wiem skąd je wymyśliłeś - to jest najzwyklejszy przelew, a za takie nie ma opłat w praktycznie żadnym banku. A nawet jeśli są, to na pewno nie procentowe - tego typu opłaty występują co najwyżej przy przelewach zagranicznych.
@ms93: procentowe może i nie, ale ja nauczyłem się już na swoim banku że przy każdym większym przelewie czy jakiejkolwiek czynności sprawdzam tabelę opłat i prowizji. Po wiośnie(pandemia) u mnie zaczęli kasować za wszystkie rzeczy, które do tej pory robiłem za darmo. Jakie moje było zdziwienie jak po pół roku zacząłem wszystko sprawdzać i opłat wyszło prawie 300 złotych na koncie firmowym.