Wpis z mikrobloga

Z czego najlepiej zrobić ściany działowe w nowym domu? Boczek komórkowy czy płyta g-k? Bloczek wychodzi taniej, ale później trzeba go otynkować, a to już trochę kosztuję. Płyta g-k na stelażu wychodzi drożej, ale później tylko jakaś gładź lub tapeta, do tego jest chyba trochę mniej wytrzymała. Myślałem jeszcze żeby na parterze z bloczka, a oddasze płyta g-k. Jak u was w domach robiliście? #budowadomu #budownictwo
  • 19
  • Odpowiedz
@skurvil: dźwięki to chyba silka najlepiej tłumi więc na parterze to byłby dobry wybór, niestety na piętrze ze względu na ciężar wymaga odpowiedniego zaprojektowania stropu
  • Odpowiedz
@skurvil: w niektórych stropach (gęstożebrowe np.) wzmocnione są określone miejsca pod planowane ścianki, jeśli chciałbyś zmienić ich układ to może być problem, regipsy są lekkie i można sobie przesuwać wedle uznania
  • Odpowiedz
@skurvil: prawda ze więcej roboty z bloczkami, tynkiem i ewentualna gładzią, ale ja tak zrobiłem w większości chałupy i efekt mnie bardzo zadowala
  • Odpowiedz
@skurvil: Wychodzi chyba 2 zł taniej niż solbet 11,5 cm, ale to zależy gdzie kupujesz (cena z castoramy to ok. 60 zł/m2). Wiadomo im lepsza hurtowania i bliżej działki tym taniej za wszystko. Z plusów to podobno lepiej ściany się trzymają wiszące rzeczy niż w przypadku solbetu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Niraya No to jak taniej niż Solbet. U mni w hurtowni Solbet 12x24x59 jest po 5zł za sztukę, na m2 idzie 7szt. Czyli 7x5zł wychodzi 35zł/m2, a piszesz że porotherm 60zł/m2
  • Odpowiedz
@skurvil: 60 zł/m2 w porównaniu z 62 zł/m2 w tym samym sklepie. Nie porównuje się cen dwóch różnych produktów w różnych sklepach przecież. Zapytaj się w hurtowni wtedy skoro jest tam 35 zł/m2 ile kosztuje porotherm 11,5 P+W. Ja podałam ceny z castoramy gdzie jest mega drogo.
  • Odpowiedz