Wpis z mikrobloga

Carcassonne to jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych gier planszowych. Genialna w swojej prostocie mechanika układania kafelkowej planszy ma w sobie coś uzależniającego. Zauważyli to chyba też twórcy gier. Od wydania oryginalnego Carcassone mechanika ta została bowiem zaimplementowana w wielu różnorodnych i nierzadko odnoszących sukcesy tytułach, ale dzieło Klausa Jürgena Wrede wraz z niezliczonymi dodatkami i samodzielnymi edycjami dla mnie pozostaje niezwyciężonym kafelkowym królem. Dziś zabrałem się za moim zdaniem jedną z ciekawszych samodzielnych wersji, czyli Carcassone: Gorączkę złota ⛏, która zabiera nas w podróż na Dziki Zachód. Będą tu kowboje, będą kopalnie złota, będą i chwyty poniżej pasa. Jeśli chcielibyście się o tej edycji dowiedzieć czegoś więcej, zapraszam do obejrzenia recenzji. Zachęcam do obejrzenia tego odcinka w całości, w końcu dziś mikołajki, nie zabrakło więc i mikołajkowej niespodzianki (moje pierwsze #rrozdajo - jestem trochę podekscytowany ):

https://www.youtube.com/watch?v=VlOsMyLifww

#rozdajo #grybezpradu #gryplanszowe #planszowki #youtube #poprostuplanszowki #recenzja
Poprostuplanszowki - Carcassonne to jedna z najpopularniejszych i najbardziej ceniony...

źródło: comment_1607246262Z0hrYWPs1EXAhLMoRYcTMl.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@wacek_1984: W Gorączce Złota zamiast rolników są farmerzy, za których dużo łatwiej się zlicza punkty. Co do wersji elektronicznych polecam komputerową na Steamie (Carcassonne - Tiles & Tactics). Ostatnio pykam czasem z kolegami i bardzo dobrze działa :) Może w trakcie świątecznej wyprzedaży trafi się jakaś przecena. Można też pograć na boardgamearenie. Żeby hostować grę trzeba mieć premium, ale można się za darmo dołączyć do otwartej (https://pl.boardgamearena.com/gamepanel?game=carcassonne).
  • Odpowiedz
@trgf: Konkurs czy gra? :) Jeśli pytasz o pierwsze, to wymagania wiekowe są takie same jak te, które należy spełnić żeby założyć konto na YouTube (poniżej 18 lat za zgodą opiekuna).

Jeśli idzie o grę, to na pudełku jest 8+ natomiast myślę, że spokojnie można siąść z młodszymi dziećmi pod warunkiem, że to dorosły będzie zliczać punkty. Taki sześciolatek powinien bez problemu ogarnąć o co chodzi.
  • Odpowiedz
@kotos00: Zasady są w gruncie rzeczy bardzo proste. W skrócie: dociągasz kafelek i dokładasz go do planszy, tak, żeby pasował do tych, które już tam są. Jeśli chcesz, możesz postawić na nim ludzika. Jeśli uda ci się zamknąć (tak, żeby nie dało się go dalej rozbudowywać) obszar (górę, tory albo miasto), na którym leży Twój pionek - punktujesz. W opisie filmu podlinkowana jest polska instrukcja.
  • Odpowiedz