Wpis z mikrobloga

Siema mirki
Mam pewien dziwny problem, dziś zrobiłem sobie adapter do chłodzenia shadow rock z kawałka metalu ze złomu i śrub z castoramy bo oficjalne niedostępne, adapterem nie ma się co martwić wszystko ideolo na wymiar, ale miałem pewien ciekawy objaw zaraz po zamontowaniu go..

Ryzen 3600 po testowym montażu chłodzenia bez wentyla sam "zassał" 1,3V co szybko odkryłem w ryzen masterze, zbiłem je szybko do 1,2V coby się nie zagotował jak coś krzywo przylega, to też mniejsza bo siedzi ideolo ale co najciekawsze procek "wypluł" 7,5kh przy wydobyciu #monero utrzymujące się aż do throttlingu.
Nawet GTX 1060 dostał kopa i wypluł 2-3Mh ethash więcej..
Po podmontowaniu wentyla i włączeniu wróciło 5,9kh jakie było na starym chłodzeniu i kręcić mogę sobie do woli i taktowaniami i voltami ale 6,2kh nie przeskoczy tylko grzeje się bardziej.

Soft jakiego używam to XMRig, zbędne usługi off, huge pages on, 10 wątków ( w tle używam kompa, to nie to, próbowałem go "odstać" jakiś czas stoi na 6.0kh)
Taktowanie procka 4200 przy 1,175V
Taktowanie ramek 3600 z ręcznie wykręconymi zegarami do stabilnych wartości
Mobo B450 Aorus Elite
Karta to starusieńki GTX1060 pcie 16x 3.0 (nie schodzi z 16x)
SSD na m2

Z ciekawości odpiąłem nawet znów wentyl ale już się to nie powtórzyło.

Widzę że ludzie nawet lepsze wyniki na tych ryzenach kręcą bez ceregeli bez kości b-die i wymyślnego kręcenia zegarów, coś robię źle? Jakieś misterne ustawienie uefi? Uszkodzone pady pod procem?

#kryptowaluty #komputery #pcmastarrace #elektronika
  • 2
z kawałka metalu ze złomu i śrub z castoramy


Przykułeś moją atencję :D

wypluł" 7,5kh przy wydobyciu #monero utrzymujące się aż do throttlingu.


Brzmi jakby pracował all-core turbo, niestety nic mi nie przychodzi na myśli czemu tak to zadziałało
@Amebcio: Z ciekawości go wyturbiłem i dalej to samo ale odkryłem coś ciekawego..

Wtedy bez oporów ciągnął 100-108W przy 1,3V a teraz staje na 92W i więcej nie chce wskoczyć, drażni mnie już ta automatyczność ryzenów..