Wpis z mikrobloga

Hej :)

szukam jakiejs substancji, ktora spelni wszystkie wymogi, pomozecie?
a) jest latwo dostepne w handlu
b) jest w postaci pylu
c) jest rozpuszczalne w wodzie
d) temperatura topnienia/zmian fizycznych/chemicznych bedzie powyzej 300 stopni Celcjusza (czyli zarowno nie roztopi mi sie, jak i nie zapali do tej temperatury)

Fajnie, jakby byla bezpieczna w uzytkowaniu i na dodatek w miare obojetna ;)

PS chlorek sodu nie spelnia tych wymogow - jest bardzo trudny do dostania w normalnym handlu (a potrzebuje tego zdecydowanie za duzo, zeby kruszyc normalne ziarenka soli ;) ) - no chyba ze macie dobre zrodlo, to z checia przygarne info :D

#chemia #fizyka
  • 10
A jeśli NaCl wydaje ci się trudne do dostania to w ogóle powiedz o co ci chodzi.


@Analityk:

NaCl nie jest trudne do dostania. Jest trudne do dostania w postaci PYLU. Kopalnia, ktora to ma w ofercie, za bardzo ze mna nie chce rozmawiac, bo kupie od nich jeden "maly" worek ;)


Jakbym kupowal duzy worek, czyli tone, to by ze mna porozmawiali ;) Bardzo slabo jest tez z dostepnoscia tego
@sylwek2k: jak chcesz bawic sie w odlewnictwo to powiedz od razu, przecież ludzie juz to przerobili na wskroś.
Nikt raczej nie sprzeda ci pyłu substancji dobrze rozpuszczalnej w wodzie bo to oznacza ze sprzeda ci bryłę albo inny zlepieniec a ty chcesz pył. I to jeszcze mało.
Kreda. Kredę rozpuscisz w occie. Wytrzyma 300 stopni celsjusza bez rozkladu i zachowa stan pyłu.
jak chcesz bawic sie w odlewnictwo to powiedz od razu, przecież ludzie juz to przerobili na wskroś.


@Analityk:

no niby to odlewnictwo, i jednoczesnie nie odlewnictwo ;) Ma to byc cos w stylu "materialu podporowego".

a ty chcesz pył. I to jeszcze mało.


@Analityk:

nie malo, dobre kilka kilo :) Jakbym chcial malo, to bym ta sol kuchenna sam sobie spylil ;)


Kreda. Kredę rozpuscisz w occie. Wytrzyma 300 stopni
wygrzewanie wydruków 3d?


@TinkerCob:

taki jest szczwany plan ;) - co z tego wyjdzie, to sie okaze ;) Ale chce to na razie sprobowac :)

pył substancji rozpuszczalnej w wodzie nabiera wilgoci z powietrza i w niej sie rozpuszcza co prowadzi do zbrylania.


@Analityk:

troche inaczej: dla mnie dobra rozpuszczalnosc, oznacza, ze moge zostawic na 24h w wodzie i po tym czasie rozpusci mi warstwe chocby 0,2mm ;) Moglo by