Wpis z mikrobloga

Jaki laptop na grudzień 2020? Lista najciekawszych laptopów w grudniu w różnych przedziałach cenowych, wersja BETA, bo laptopy się pojawiają, znikają, a planuję jeszcze wyjątkowo przedziały 5000 zł i 6000 zł. Sytuacja jest dynamiczna, więc jak znajdę jakąś promocję to też ją postaram się dodać, ogólnie napisałem czego warto szukać i co może być przecenione jak teraz jest drożej itd.

do około 2500 zł tu nawet niezłe były Delle z ryzenami 4500U i 2 slotami na ram za około 2600 zł, może jeszcze wrócą w tym roku, na minus niemiecka klawiatura.
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Może się jeszcze komuś przyda:
- najciekawsze części do składania PC na końcówkę roku i pierwszy kwartał 2021, jak oczywiście gdzieś znajdziecie nowego RTXa czy Radeona w rozsądnych cenach z dostawą w przeciągu kilku tygodni.

Jeżeli chodzi o laptopy z procesorami AMD to problem jest taki, że 80% zarezerwowanych 7 nm mocy produkcyjnych u TSMC przez AMD jest przeznaczane na produkcje chipów do nowych konsol, na pewno do końca tego roku. W pozostałych 20% zmieścić się muszą desktopowe procesory Zen 2 i Zen 3, mobilne Zen 2, karty graficzne z rodziny Navi 1 i Navi 2.

Premiery nowych mobilnych kart graficznych Ampere, mobilnych procesorów Zen 3 i nowych układów od Intela jest częściowo szykowana na styczeń. Wtedy też będą się pojawiać pierwsze zapowiedzi nowych laptopów i tak pewnie do marca. Jednak szanse, że się takie komputery pojawią w Polsce wcześniej niż w drugim kwartale 2021 są niewielkie.
#pustulkowelaptopy
  • 496
@Pustulka: Dzięki za info, dla siebie kupie legiona 5 lub omena z 4800h. A co z tym media 14, 4500zł to dobra cena dla segmentu 14cal? Bo raczej nic ciekawszego nie znajdę, chyba ze g14 który jest o wiele droższy lub razer blade stealth 13 który notabene w bench i cenowo słabiej wypada.
@Pustulka: Cena z tego linku (4599zl) to jakaś promocja? Ile regularnie kosztuje ten laptop? Pytam bo nie jestem w stanie kupić go dzisiaj a z drugiej strony nie chce się obudzić za dwa dni z wyższą ceną o X zł ;p
@Pustulka: Hejo, już raz mi pomogłeś, może teraz też nam sie uda :)

Szukam czego dla siebie, głównie developerka na linuxie. Co (mi się wydaje), że bym potrzebował:
- 32gb delmy (must have)
- możliwość podłączenie 2 monitorów 4k (tera robie na desktopie z 1050ti, ale jakbym miał jakiegoś fikuśnego lapka to moze bym sie przestawił)
- min 4 fizyczne cory
- wygodna klawiatura i touchpad (jeśli tani to optional)
-
@TheAdas: Nie opłaca się teraz kupować. Biorąc pod uwagę to co napisałeś wyżej to może HP Omen 15 z ryzenem, pewnie najlepiej z 4800H i 144Hz, 300 nitową matrycą 72% ntsc. Tylko teraz na jakiejś promocji czy w rozsądnej cenie możesz mieć problem by go znaleźć. Przeceniają Legiona 5, ale chińskiej marki nie chcesz. Omen ma 2 sloty na dyski nvme.

Jak ktoś w rodzinie ma paviliona czy inny konsumencki laptop
Tak jak pisałem powoli zaczynają się wyprzedaże noworoczne i czyszczenia magazynów, z oferty z x-komu:

Lenovo Legion 5i z i5-10300H, 8GB ramu(drugi slot wolny), 512GB SSD, GTX1650 i dobrą 144Hz matrycą z kodem za 3299 zł - link
jest co prawda wersja z 6 rdzeniowym ryzenem, ale ona jest ze 120Hz i fatalną matrycą za 3299 zł, więc mimo 4 rdzeni w 5i lepiej wziąć z tą, gdzie zielony będzie wyglądał jak
x-kom ma błąd w opisie tego Legiona 7i, tam siedzi 8GB kość samsunga 3200MHz Cl22, wydaje mi się, że ten tani lexar powinien z nim współpracować na CL22 tak jak w legionie 5 z ryzenem - link do kości - klik
bo wiem, że zaraz będziecie chcieć dołożyć drugą ósemkę by mieć 2x8GB pracujące w dual channel.
Lenovo Legion 5i z i5-10300H, 8GB ramu(drugi slot wolny), 512GB SSD, GTX1650 i dobrą 144Hz matrycą z kodem za 3299 zł - link jest co prawda wersja z 6 rdzeniowym ryzenem, ale ona jest ze 120Hz i fatalną matrycą za 3299 zł, więc mimo 4 rdzeni w 5i lepiej wziąć z tą, gdzie zielony będzie wyglądał jak zielony, w każdym razie link do oferty - link


To trochę głupio zabrzmiało, oczywiście miałem