Wpis z mikrobloga

Jaki laptop na grudzień 2020? Lista najciekawszych laptopów w grudniu w różnych przedziałach cenowych, wersja BETA, bo laptopy się pojawiają, znikają, a planuję jeszcze wyjątkowo przedziały 5000 zł i 6000 zł. Sytuacja jest dynamiczna, więc jak znajdę jakąś promocję to też ją postaram się dodać, ogólnie napisałem czego warto szukać i co może być przecenione jak teraz jest drożej itd.

do około 2500 zł tu nawet niezłe były Delle z ryzenami 4500U i 2 slotami na ram za około 2600 zł, może jeszcze wrócą w tym roku, na minus niemiecka klawiatura.
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Może się jeszcze komuś przyda:
- najciekawsze części do składania PC na końcówkę roku i pierwszy kwartał 2021, jak oczywiście gdzieś znajdziecie nowego RTXa czy Radeona w rozsądnych cenach z dostawą w przeciągu kilku tygodni.

Jeżeli chodzi o laptopy z procesorami AMD to problem jest taki, że 80% zarezerwowanych 7 nm mocy produkcyjnych u TSMC przez AMD jest przeznaczane na produkcje chipów do nowych konsol, na pewno do końca tego roku. W pozostałych 20% zmieścić się muszą desktopowe procesory Zen 2 i Zen 3, mobilne Zen 2, karty graficzne z rodziny Navi 1 i Navi 2.

Premiery nowych mobilnych kart graficznych Ampere, mobilnych procesorów Zen 3 i nowych układów od Intela jest częściowo szykowana na styczeń. Wtedy też będą się pojawiać pierwsze zapowiedzi nowych laptopów i tak pewnie do marca. Jednak szanse, że się takie komputery pojawią w Polsce wcześniej niż w drugim kwartale 2021 są niewielkie.
#pustulkowelaptopy
  • 496
  • Odpowiedz
@Pustulka:
Co myślisz o:
https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-g512-i7-16gb-1tbssd-2070s-no-os.bhtml?gclid=EAIaIQobChMIs5K2jPm97QIVRfgYCh0NWgTqEAQYASABEgIljfD_BwE&gclsrc=aw.ds
Obserwowałem sobie benchmarki z gier mobilnej 2070Super mobilnej i wypadają niemal tak jak wersja desktopowa 2070S. A sam i7-10875H w benchmarkach idzie niemal równo z 4800H. Drugą opcją, którą rozważam jest Lenovo Legion 5 4800H/RTX2060 i zabawa z podłączaniem eGPU do złącza m2, ale to już w bardziej odległej przyszłości.
  • Odpowiedz
@wziuuuuu: Ja to raczej podchodzę na takiej zasadzie by minimalizować straty i wziąć coś do góra 5000 zł z RTXem 2060 ze 115W. Jeżeli za pół roku sklepy nie odlecą to pojawią się laptopy z RTXem 3060 i też nowymi cpu, które będą wydajniejsze stąd uważam, że wydawanie 8200 zł trochę ma średnio sens. Mobilne 2070 Super trochę jednak odstaje od desktopowej wersji, bo musi z uwagi na wyraźnie niższe
Pustulka - @wziuuuuu: Ja to raczej podchodzę na takiej zasadzie by minimalizować stra...

źródło: comment_1607439698zqXJxGqMjZAMqaNRMDod4N.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Pustulka: Od marca czekam z kupnem laptopa, bo czytam, że już za chwilę, już za moment laptopy z 4800H/RTX2060 będą normalnie dostępne. Realnie do dziś ich nie ma. Jak mam czekać kolejny rok z kupnem laptopa, bo RTX3000, a później to nie będzie warto, bo RTX4000 czy inne cuda na kiju to mi się już szczerze nie chce. Z rtx 115W jest tylko Lenovo, a ten jest tylko w x-kom,
  • Odpowiedz
Co do RTX 3000 na razie nie wiadomo nic? Nie wiadomo jak będzie z dostępnością, nie wiadomo na ile będą wydajniejsze do porównywalnych cenowo RTX2000?


@wziuuuuu: Znaczy pierwsze prezentacje odbędą się w styczniu, z dostępnością pewnie będzie słabo, bo brakuje modułów gddr6. Zobacz na różnicę w desktopach pomiędzy 2XXX, a 3XXX, jest duża, ludzie je skręcali w dół by było ciszej i mnie pobierały prądu, różnica dalej była duża.

Procesor 10875H w wersji asusa z chłodzeniem ciekłym metalem będzie mocno odstawać od Ryzena
  • Odpowiedz
@Pustulka: A czego szukać jeśli chce highendowy laptop do pracy IT (programowanie, maszyny wirtualne itd. ale nie chce płacić za ultra cieńkość jak w dell xps 15 czy macbookach, chodzi mi o typową maszynę roboczą) za ok 7-8 tyś max? Jaki procek, karta graf?
  • Odpowiedz
programowanie, maszyny wirtualne itd. ale nie chce płacić za ultra cieńkość jak w dell xps 15 czy macbookach


@strean: Outlety stacji roboczych Della i HP patrząc po cenach odpadają, więc zostaje Omen 15 czy Legion 5 z Ryzenem 4800H. Oba w wersji z 8GB ramu mają drugi wolny slot, więc to nie problem. Omen ma bardziej stonowany wygląda i jest trochę lepiej wykonany, ale też droższy i nie ma bloku
  • Odpowiedz
@Pustulka: Tak, masz rację, chodziło mi o ten laptop:https://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-g512-i7-16gb-1tbssd-2070s-no-os_1.bhtml , który w zasadzie jest tym samym z różnicą procesora - 10875H. Co do vouchera, da się go przedłużyć, ale to drogą przez mękę. Z tym, że co z tego skoro mi już zbliża się koniec ważności kolejnego vouchera, a Omenów z 4800H i RTX2060 nadal nie widać. Poza tym wbrew pierwszym informacjom karta ma 100W TDP, a nie 115W.
  • Odpowiedz
Poza tym wbrew pierwszym informacjom karta ma 100W TDP, a nie 115W.


@wziuuuuu: On ma 115W i wersję RTX 2060 Refresh, problemem jest, że ciężko zobaczyć do 115W, to zależy od gry obciążenia cpu i temperatur, w jednych jest koło 100W, w innych 105-110W. Podobnie jest w Legionie 5. Nie chcę za ciebie podejmować decyzji, bo to już dużo pieniędzy, ale też nie planujesz wymiany przez 3-4 lata. Ja bym
  • Odpowiedz
@Pustulka opłaca się Inspiron 15-5505 Ryzen 5 4500U Radeon 8GB RAM 512 GB SSD WIN10 za 503eur z niemieckiego sklepu della ze zniżką studencką? Polecisz jakiegoś pośrednika wysyłki z Niemiec?
  • Odpowiedz
@Pustulka: od kilku msc przeglądam te oferty i tak, widziałem, ale nie widzę profitu względem Omena czy Lenovo z 4800H/RTX2060. 10750H dla mnie jest procesorem słabszym od 4800H, a między 2070 i 2060 różnicy dużej nie ma. Z kolej między 2070S i 2070 już różnica jest spora. Na razie mam psychiczną barierę na 8000zł i cięzko mi się przez to przebić, ale z tego co widzę RTV EURO AGD od
  • Odpowiedz
@Gacrux: Jaki sens ma porównywanie ceny z promocji z aktualną?

@Pustulka: dawno weszły Lenovo z 4800h+RTX2060 do rtv euro agd? Starałem się to często sprawdzać, a tu proszę. Może i jest nadzieja, ze w tym roku pojawią się Omeny z ryzenem i 2060.
  • Odpowiedz
@Pustulka: jaki jest teraz optymalny wybór jeśli chodzi o laptopa do 6,5k? Najlepiej coś co trzyma cenę (bo zakup będzie realizowany przez osoby trzecie i procedura może trochę potrwać ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Ostatnio w xkomie był fajny MSI GL65 i7-10750H/8GB/512 RTX2070 144Hz za 6599, ale teraz cena skoczyła o prawie 1k... A jak szukam to ciężko cokolwiek znaleźć z 2070 na pokładzie.
  • Odpowiedz
@Gacrux: koronawirus i premiery nowych sprzętów to się dzieje. Niedawno szukałem drukarki na wykopie to było pełno komentarzy sprzed niecałego roku z modelami wartymi 500zl. Aktualne ceny tych samych modeli to ponad 1k złotych. Mogą sobie zmieniać ceny jak tylko chcą bo i tak są braki w magazynach
  • Odpowiedz