Wpis z mikrobloga

Moi drodzy, zaczyna mnie łapać silna nerwica. Nawet nie wiem kiedy to się tak wszystko skumulowało :( Dzisiaj po powrocie ze szpitala, gdzie byłem badany neurologicznie, poszedłem na drzemkę i obudziłem się z takim lękiem o swoje serce jak nigdy dotąd. Tak się tym zdenerwowałem, że odleciałem jak nigdy. Już się trochę uspokoiłem, ale ciągle szargają mną mocne nerwy... Dostałem od lekarza na receptę Paxtin, na razie połowa tabletki. Macie jakieś inne, naturalne sposoby, na radzenie sobie z nerwicą? Jakieś playlisty na YT, z muzyką lub z psychologiem, jakaś terapia ziołowa albo coś podobnego? Dziękuję z góry za wszystkie rady, bądźmy dobrej myśli!

#nerwica #depresja #medycyna
  • 13
@Peter_Mountain: Przy walce z nerwicą trzeba zwracać dużą uwagę na odżywianie.Wyeliminuj lub mocno ogranicz: Kawę, herbatę, energetyki, słodycze, papierosy, alkohol itp. Zacznij uprawiać jakiś sport, np. to wyśmiewane przez niektórych bieganie, które bardzo pomaga w przypadku nerwicy, ogranicz też masturbację jeśli robisz to zbyt często.Możesz też założyć sobie słuchawki na uszy i puścić jakiś szum morza czy ćwierkanie ptaków.Poczytaj o odpowiedniej suplementacji m.in Witaminą C i Magnezem z witaminą B6.Nie zaczynaj
@Peter_Mountain: Nie do końca o to mi chodziło, chciałam wiedzieć jaki lekarz przepisał Ci leki. Jeśli rodzinny to koniecznie zmień go na psychiatrę, to jest najważniejsza sprawa przy leczeniu nerwicy.

A z takich "pierdółek", które same w sobie w życiu by nie pomogły, ale są niebywale pomocne przy ustawionym leczeniu:
1) rzeczywiście sport (nie musi być wysiłkowy, joga dobrze wycisza), a jeśli nie możesz się zmusić, to spróbuj chodzić na samotne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sudiczka: Sam mam dużo hobby i też w nie uciekam, więc myślę, że na pewno jest czym głowę zająć :) A co do języków - bardzo chętnie wrócę, bo już hiszpański miałem w jakiejś apcje na końcówce podstaw i żałuję, że skończyłem nagle. Bardzo dziękuję za porady!
@Peter_Mountain: Super, że rozglądasz się za terapeutą! Nie rezygnuj, nawet gdyby były problemy (długie terminy, kasa itp.), to jest absolutna podstawa. Ogólnie widać, że poważnie zależy Ci, żeby zadbać o siebie, więc tak trzymaj!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sudiczka: Jestem na co dzień optymistą, jestem towarzyski i dbam o innych. Zabrakło chyba w tym wszystkim dbania o siebie. Nie wiem skąd ten nagły stres (nie mam problemów rodzinnych czy z kasą), ale miałem też różne objawy mniejsze przez lata, więc przypuszczam, że się w końcu spotkały i skumulowały.
@Peter_Mountain: Pytałeś jeszcze o terapię ziołową. Tego bym Ci nie polecała. Zioła są super i naprawdę działają, ale nie powinno się ich łączyć z lekami. Trzeba mieć wielką wiedzę, żeby znać różne zależności i przy farmakoterapii stosować zioła wewnętrznie. Możesz natomiast poczytać o aromaterapii i stosować je zewnętrznie. Bardzo fajne są szyszki chmielu, kiedyś wkładano je do poszewki poduszki- właśnie przy nerwicy i bezsenności. Zapach jest dziwny, trochę jakbyś rozlał piwo
@Peter_Mountain: U mnie również od serca się zaczęło. Później było tylko gorzej, bo myślałem, że ziółka pomogą xD Może i bym dały radę, gdybym na temat nerwicy posiadał wówczas większą wiedzę. Musisz poznać jej działanie (dlaczego/po co) oraz pułapki w które możesz bardzo łatwo wpaść. Bo NL lubi zostawiać głębokie blizny na psychice i czasami jest ciężko, aby się pozbierać. Zaczyna się od kołatania serca, a kończy na tak silnych lękach,