Wpis z mikrobloga

Polecicie jakiś wentylator dachowy, który będzie współpracował z wentylacją grawitacyjną i jednocześnie wywiewał powietrze z kuchni podczas gotowania (po załączeniu w kuchni)? Chcę zamiast okapu w pomieszczeniu zastosować na dachu wywiew, bo ciężko z odprowadzeniem przewodu od wyciągu i wyeliminuje to hałas w pomieszczeniu z wentylatora.
Nie wiem czy są takie hybrydowe wentylatory?

#wentylacja #instalacjesanitarne #instalacjesanitarne #budujzwykopem #remont #remontujzwykopem #budownictwo
  • 8
@Rafalski45: masz na myśli turbowenta?
akurat mieszkanie jest na parterze w budynku piętrowym, ciąg jest wystarczający, aby wentylacja grawitacyjna pracowała bez wspomagania
chodzi mi tylko o tymczasowe zwiększenie wydajności wywiewu z kilkudziesięciu na godzinę (jakie daje went. graw.) do kilkuset na godzinę (jakie da mi wentylator mechaniczny)
@odishewo: nie wiem czy dobrze rozumiem, ale czy powyżej Ciebie ktos mieszka? Bo jeśli tak, to takie zwiekszenie mocy do kilkuset bez ustawienia całej wentylacji moze spowodować ze zamiast na dach, wcisniesz swoje zapachy sąsiadowi pietro wyżej (raczej na pewno w mniejszym lub wiekszym stopniu to zrobisz)
@calkazcalki: Mireczku, dzięki za próbę pomocy, ale ogarniam jak wygląda przepływ powietrza, także nie bój się o taką podstawę.

Pytam tylko o propozycję jakiegoś wentylatora, który spełni moje potrzeby