Wpis z mikrobloga

Jak patrzę ile samotnych matek na tinderach, badoo, w otoczeniu jest teraz, to mam wrażenie, że za 10 lat 50% dzieci będzie miało ojczyma, albo samą matkę.
Cofamy się w ewolucji czy co do #!$%@??
Charakterystyczne u zwierząt jest to, że często wychowują nieswoje dzieci, bo w stadzie różnie bywa, instynkty ponoszą
#przegryw #rozowepaski #p0lka
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wypokk_: samotne matki to jakaś nowa "moda" chyba, oczywiście najbardziej współczuję dzieciom; napisał bym, że gardzę facetami, którzy opuścili swoje dzieci, ale kto wie jaka sytuacja była naprawdę, może z babą nie dało się wytrzymać, a może lepiej dla tych dzieci, że wychowuje je matka, bo ten "ojciec" był złym człowiekiem

Ze swojej strony dodam, że 90% kobiet które były/są mną zainteresowane to samotne matki i to właśnie zwróciło moją
  • Odpowiedz
@wypokk_ W USA już bodajże 25% dzieci jest wychowywanych przez samotną matkę, duży wpływ ma na to hedonistyczny styl życia promowany w mediach, w przypadku wad partnera zamiast nad nimi pracować to się wymienia ukochanego(u mężczyzn też tak jest ale w mniejszej skali), promowanie kultu "dzielnej samotnej matki" oraz duże zabezpieczenie socjalne. Nieraz się słyszy o tym że para nie weźmie ślubu bo matce się to nie opłaca. Dodałbym jeszcze rozwiązłość
  • Odpowiedz
@wypokk_: myślę że jakieś grupy czy organizację mają na to wpływ aby zniszczyć "cywilizacjie" zachodu. To jest ogólny trend zachodniego świata. Wątpię aby tak szkoldiwe zjawiska i na tak dużą skalę powstawały same z siebie.
  • Odpowiedz
@wypokk_: W USA jest korelacja pomiędzy wprowadzeniem i wzrostem alimentów i zasiłków, a liczbą samotnych rodziców na pewno wśród murzynów, bo tam to widać bardzo wyraźnie. W Polsce dochodzą do tego alimenty na żonę bez dziecka więc kobieta za bardzo nie musi się przejmować doborem partnera, bo podświadomie wie, że nic nie traci.
  • Odpowiedz
@wypokk_: Nie cofamy się w ewolucji. Poligamia sprawia, że tylko najlepsze geny zostaną przekazane to na + dla ewolucji. To co się teraz odbywa jest zgodne z naturą. Nie zgodne z naturą jest zachowanie beciaków bo w naturalnych warunkach sięgneli by po przemoc gdy porządany zasób jest całkowicie ograniczony ale ich agresje szlifuje kultura.
  • Odpowiedz
@rouli: Pisałem o problemie poruszonym na górze a nie o twoim. Jeśli chodzi o patusów i ludzi wykształconych to jest bardziej złożona sprawa niż piszesz. Ciężko powiedzieć czy to jest na +. W naturze od zawsze osobniki stosowały strategie rozrodcze r i K a sprawa którą opisałeś to właśnie to. Co więcej jest jescze wiele nowych czynników na + nawet jakby ten poddany przez ciebie był na -.
  • Odpowiedz