Wpis z mikrobloga

siema, myślę nad jakimś zboostowaniem mojego 2.5 letniego pc'ta (wiem, że wydaję się trochę stary ale myślę że pociągnie jeszcze może z dwa/trzy lata?) i zastanawiam się czy niskim kosztem mogę mu trochę dodać mocy, nie ukrywam, też że to trochę pod kątem zbliżającego się #cyberpunk2077 w którego chciałbym chociaż na medium pograć xD ale też nie tylko, żeby generalnie posłużył mi jeszcze parę lat (nie zależy mi na jakiś ultra ustawieniach pod nowe gierki)

aktualnie setup prezentuje się tak jak na screenie + 256 ssd goodramu + 120 ssd corsair.

osobiście widzę takie rozwiązanie żeby trochę podkręcić tego kloca :
- dokupienie 2x8gb ramu (tak aby +- zgadzały się specyfikacje z istniejącym ramem, ew kupić takie same kości) i mając 16gb już trochę by lepiej śmigał
- dokupienie dysku 512 pod jedyny slot m2 na płycie

no i w sumie chyba tyle mogę zrobić w tym zestawieniu?
wydaje mi się, że każde inne rozwiązanie będzie się wiązało z kupnem nowej płyty, lepszych kości itp. co myślicie?
#komputery #pcmasterrace #informatyka #nvidia
Gennwat - siema, myślę nad jakimś zboostowaniem mojego 2.5 letniego pc'ta (wiem, że w...

źródło: comment_1607033674Bj9Nlztmd2li73n3Wypmh6.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
nie no mordo, jak masz kasę to używka jakiegoś 1070, pewnie przyniosłaby jakiś rezultat. Myślę że to kwestia dołożenia 400-500zl względem Twojej 1060, ale idk ile one teraz chodzą.


@Sloiko-student_1: Wg. mnie za mała różnica w wydajności, żeby wywalać hajs.
  • Odpowiedz
@outsidre: Podepnę się pod temat, mam kartę taką samą co OP, procek ryzena 5 2600x, 16GB ramu ripjaws 3200mhz bodajże. Według rozpiski redów łapię się na rekomendowane ale no wiadomo jak specyfikacje się mają do faktycznego gameplay'u, myślisz że na średnio-wysokich będzie stabilne 60fps?
  • Odpowiedz
@Roman_Polanski: Nie chodziło mi o przypadek podany wyżej, tylko o twoją wiadomość, która może zostać odebrana przez innych użytkowników jako "spokojnie wkladaj 3080 do i3 3220 i nie przejmuj sie #!$%@? o bottlenecku, powodzenia mordeczko". Więc weź rozpęd i barnka w ścianę i następnym razem zastanów się, żeby napisać wiadomość, która będzie miała jednoznaczny wydźwięk.
  • Odpowiedz