Wpis z mikrobloga

RTX 3060 Ti - Jest jakaś różnica między referentami jeśli chodzi o jakość np. lepsze tranzystory które nie padną jak tylko gwarancja się skończy? Na możliwości OC i małą różnicę w taktowaniu w ogóle nie patrzę. Podobno FE bardzo porządnie zawsze stoją jakościowo, ale nie łudźmy się że uda się kupić taką.

Dostępne są np. Pality jeszcze do kupna, ale kompletnie nie znam tej marki i nie wiem czy warto. Z zasłyszanych informacji np. Zotac ma bardzo kiepską opinię a ASUS i EVGA całkiem niezłą.

#nvidia #komputery #pcmasterrace #rtx
  • 9
@majk3l: Czy warto się przy zakupie kierować marką, czy to gigabyte, asus, zotac itd. czy nie ma znaczenia co kupisz jeśli chodzi o jakość produktu (QA, jakość komponentów itd.)
@shusty: z reguly niereferenty ciszej pracuja maja nizsze temperatury i wieksza mozliwosc oc. warto kierowac sie marka. najlepiej popatrzec na testy i zobaczyc wlasnie glosnosc pracy i temperatury danej marki
@shusty: warto - piszczące cewki, trzeszczące wentylatory (jak w moim 1060 gigabyte w podstawowej wersji, dzięki czemu już wiem jakiej marki unikać)
warto się przy zakupie kierować marką


@shusty: oczywiście, że warto, ale jest też element opłacalności. Moim zdaniem ponad pewnym progiem nie ma to znaczenia i nie warto dopłacać (np. 2600 zł nie dam, bo za tyle jest 3070, etc).

Natomiast jeżeli kupujesz na dłuższy czas, a wqrwiają cię niedociągnięcia (np. nieco głośniejsza praca i możliwość lekkiego piszczenia cewek) to nie bierzesz najtańszego modelu.

I tak - Zotac w tej generacji jest
Czy warto się przy zakupie kierować marką, czy to gigabyte, asus, zotac itd. czy nie ma znaczenia co kupisz jeśli chodzi o jakość produktu (QA, jakość komponentów itd.)


@shusty: Hmm, nie wiem czy sama marka wiele mówi, bo dane marki mają swoje topowe i budżetowe wersje kart, gdzie jakość może się różnić.
@shusty: Ja mam takie podejście, że niektóre najtańsze modele kompletnie mnie nie interesują, mają gorszą kulturę pracy, zrobione są ze słabszych materiałów, bardziej się grzeją itd. Z drugiej natomiast strony nie muszę mieć premium modelu za dopłatę 500 zł. Ja staram się to wypośrodkować i znaleźć modele, które są zrobione ze spoko komponentów, wyglądają normalnie a nie jak z odpustu, fajna kultura pracy, spoko temperatury i moze sa drozsze te 100-200