Wpis z mikrobloga

Oświadczenie z cyklu "hashtag nikogo": drodzy Mircy i Mirabelki spod tagu #gry nagrywam sobie materiały o gierkach na YT, docelowo bez robienia z siebie debila przed kamerą. Kiedyś pisałem dla GOLa i innych takich, więc coś tam o grach chyba wiem, ale po skończeniu studiów IT uznałem że pora zostać tym słynnym progra... uxowcem 15k. ʕʔ

Sentyment do robienia materiałów o gierkach został, lubię oglądać rzeczy od archona, quaza, tvgry. A że nagrywam też recenzje gier dla Polskiego Radia i mam przez to dostęp do gier, to sobie wrzucam także filmiki na ten swój biedo-kanał. Raczej na luzie, bo nie mam tyle czasu i siły, aby godzinami siedzieć nad skryptem czy efektami specjalnymi.

Pomyślałem jednak, że może kogoś z Was by interesowało moje pitolenie. Staram się też zawsze odpisywać na pytania dotyczące każdej z omawianej na kanale gier, bo wiem z autopsji że zawsze lepiej dowiedzieć się jak najwięcej, zanim się wyda ciężko zarobione cebuliony ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ostatnio wleciał materiał o #demonssouls na #ps5 Swoją drogą jak jest się takim mikro-twórcą (lub jak kto woli gówno-twórcą) to strasznie ciężko być widocznym w wyszukiwarce, jeśli np. nagra się recenzję jakiejś gierki, a na hasło "tytuł gry + recenzja" YT wyświetla najpierw czterdzieści wyników jakichś lets playów z darciem mordy (°°
  • 11
@Antosh:

Ehh, niech rzucą to PS5, bo chce ograć te Soulsy (_ )

Z tego co widzę to chyba będzie rzeczywiście bardzo prosta gra, dla mnie osobiście DS1 było najprostsze (bo najwolniejsze z Soulsów), ale to może dlatego, że zacząłem de facto od DS3. DS1 było proste, bo miało o wiele mniejsze tempo niż Bloodborne czy DS3 no i tarcza OP.
@Antosh: masz przyjemny głos i przyjemnie się Ciebie słucha, także powodzenia z kanałem ;)
z ciekawości mam pytanie - widzę że masz już całkiem spoko liczbę subów (ponad 5 tys), reklamujesz się gdzieś, na jakiś grupkach, na wykopie itd? Ktoś gdzieś Cię polecał? Czy widzowie przychodzili regularnie wraz z nowymi filmikam, a znajdowali Cię poprzez propozycje na YT?
@Dave987654321 @Need : do tego Demony miały prostszy podział wpływania wagi na uniki (wystarczyło 50% obciążenia mieć by już robić te "szybkie rolki") no i można było nafarmić masę przedmiotów leczących. No i można było perfidnie gliczować bossów, na skalę której w kolejnych soulsach nie było. Łącznie ze strzelaniem do nich z łuku przed wejściem na arenę :D No i sam łuk oraz magia były bardzo mocne. W DKS i kolejnych łuk
@JEST-SUPER: Dziękuję! ʕʔ

Jeśli chodzi o reklamę, to nigdzie się nie reklamowałem, bo się zawsze boję że po prostu będę kolejnym spamerem który usilnie promuje swój kontent, a takich na grupach jest mnóstw. Dziś się właśnie ujawniłem na mirko, bo mnie dobijają ostatnio algorytmy YT.

Subów się uzbierało przez lata, bo nagrywam jakoś od 2011, ale zawsze z dużymi przerwami, niestety wiele z tych subów jest już
@Antosh: dzięki za odpowiedź, mi tak lekko chodzi po głowie, że fajnie by było robić filmiki na YT związane z grami (ale nie recenzje), przy czym mam świadomość, że moment wejścia na YT minął kilka lat temu - teraz jest tam tyle contentu, że ludzie nie są w stanie śledzić np. każdego kanału o grach, a przebicie się też jest wyczynem.

Także pomimo że robiłbym to głównie dla siebie - tak
@JEST-SUPER: obczaję! :) Myślę, że space na YT zawsze jest. Gdyby nie był, to nie pojawiałyby się nagle te wszystkie nowe popularne kanały. Inna sprawa, że YT jest potwornie męczące, bo każdy film poza nagraniem trzeba jeszcze zmontować i otagować.
@Antosh: Subik poleciał. Przyjemnie i treściwe czyli jak lubię. No niestety tak jest, że youtuberzy wydzierający ryja i skaczący przed kamerą klikają się lepiej, ale imo lepiej robić coś z rigczem i za mniejszą oglądalność niż nie móc potem spojrzeć w lustro po wrzuceniu nowego cringa na yt, który przyciąga dzieci z przedziału 8 -12 lat. Swoją drogą, bo zakładałem już wątek na wykopie na ten temat, ale możesz być bardziej
@ganos: Dziękuję! Postanawiam się nie zawieść Twojego zaufania :) Poza recenzjami (a zazwyczaj wpada jedna w tygodniu / na półtora tygodnia, bo nagrywam też dla Polskiego Radia) planuję też poeksperymentować z innymi formułami, bo kiedyś nagrywałem dużo różnego contentu: jakieś własne wspominki na temat kultowych gier (w miarę stary jestem dość, rocznik 87, więc mam obcykane wszystkie hity lat 90 i końca lat 80), czy wręcz publicystyka na temat historii gier,
@Antosh: Nie miałem nawet pojęcia, że są tu takie zawiłości. Nie powiem, trochę mnie to zmartwiło, ale ciągle mam nadzieję. Bardzo mi się podoba klimat tej gry, ale kupować plejaka tylko dla niej, to trochę nierozsądne imo.
@ganos: jest więcej dobrych gier na plejce, dla których naprawdę warto: oba Spidermany, God of War, Days Gone, seria Uncharted, Infamous, The Last of Us i pomniejsze ale nadal fajne pokroju Concret Genie. Teraz remake Demon's Souls, zaraz nowy God of War i wszystko wskazuje na to, że będzie też remake Metal Gear Solid.