Wpis z mikrobloga

#gry #harrypotter #hogwartslegacy #pcmasterrace

Ok po kilku pierwszych godzinach gry krótkie pierwsze wrażenie jakby ktoś się zastanawiał czy warto. Tdr: warto, zwłaszcza jeśli się jest potteromaniakiem

Plusy:
Fajne intro do gry
Piękny zamek
Śliczne Hogsmeade
Klimatyczna muzyczka
Sympatyczni profesorowie
Dużo kotków które można głaskać

Minusy:
Nawet na niskich ustawieniach są chiwlowe spadki klatek, zwłaszcza na początku cutscenek

Mała możliwość customizacji postaci, mamy po prostu gotowe twarze do wyboru z których większość wygląda tak samo. Można zmienić kolor oczu/skóry/włosów. Włosy plastikowe. Jest też cos nie tak z mimiką postaci, wyglądają jakby mieli botox.

Nudni uczniowie. Poznajemy parę osób na początku gry, ale nikt póki co nie dorównał postaciom z książek, nikt się niczym nie wyróżnia, a gadałam z każdym z kim się dało.

Troszkę mało urozmaicone animacje "imersyjne". Jest duzo kotków ale tylko jedna animacja głaskania. Można podnieść drobne przedmioty typu jablko czy filizanka, ale po "uzyciu" znikają nam z rąk. Na pewno nie ma tu takiego kunsztu jak np. w RDR2

Gra wydaje się bardzo prosta na poziomie normalnym, ale może się rozkręci. Wszystko "zagadki" w zamku można podswietlic zaklęciem, zaklęcia są bardzo proste do nauczenia, a potem rzucamy je za pomocą kombinacji dwóch przycisków.

Nie ma quiddicza ani nurkowania w jeziorze.

Ale prawie wszystkie te minusy można poprawić patchem, póki co nie zauwazyłam poważnych bugów ani glitchy, można jednak narzekać na optymalizację. Ale grać się da.
  • 22
@vulcanitu: oj bo każdy tylko chwali, to pomyślałam, że napiszę co mi troszkę nie pasuje, ale to mimo wszystko nie są wielkie wady. Ogólnie gra 8,5/10 (pierwsze parę zadań), na pewno jest w lepszym stanie niż większość premier w dzisiejszych czasach, a jeszcze nie było day 1 patcha.

Tak więc jak ktoś się boi, że bedzie crap który będą rok naprawić to nie musi się bać bo gra wygląda na dopracowaną
@nika_blue mam już grubo ponad 10h i muszę przyznać, że po takim czasie gra nie straciła uroku, a wręcz przeciwnie - zyskała. Historie związane z postaciami pobocznymi też się trochę rozwinęły i zaczęły mnie w jakimś stopniu obchodzić.
@nika_blue: Szczerze mówiąc to brak Quidditcha uważam za wielki plus biorąc pod uwagę sterowanie podczas latania na miotle. O beznadziejnych zasadach tego sportu nie wspomnę xD

Grając na hardzie mogę stwierdzić, że system zaklęć jest bardzo fajnie przemyślany. Jedynym minusem w pojedynkach jest lekko upośledzone autonamierzanie.

Obiektywnie gierka to 8 albo 8.5 w 10 punktowej skali, ale mam taką frajdę i zaciesz na mordzie podczas grania, że dla mnie jest 10/10
@nika_blue mi te walki we wszystkich pokazówkach (ING, tvgry) co teraz są na jutubie, wyglądają strasznie biednie, w #!$%@? monotonne. Wróg to typowa gąbka na ataki i widząc na strumieniu tvgry z jakiegoś pojedynku, to Wróg lata tylko w kółko, rzuci jakiś czar, i znowu sobie biega. A gracz spamuje czarami jak szalony ( ͡º ͜ʖ͡º) ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡°
@Iliilllillilillili: ryje można naprawić, wlosy i animacje poprawić, optymalizację dopasowac. Gorsze rzeczy w innych grach były naprawiane patchami. Qudicha i jezioro można dodać w dlc jakby im się chciało.

A co do zaklęć i trudnosci gry to jest indywidualna sprawa, pewnie nie mogli zrobić za trudnej gry żeby dzieci sobie poradziły. Myślę, że wyłączenie elementów ui może tu pomóc.
@SiDi: ja jezcze nie miałam za wiele walk, ale jedna rzecz mnie denerwuje: często wrogowie się spawnują cichaczem za plecami, ale ich nie widać mimo że są tuz za tobą. I dopiero ich widać jak się odwrocisz o 180 stopni albo jak cie zabiją. Nie wiem czy tak ma być czy nie podumali.

Walka nie jest zła, ale też nie zachwyca na poczatku. Wrogowie to gąbki, ale później bedzie się miało
@SzalonyDziobak: heh, szczerze to mi bardziej żal tego jeziora niż quiddicza. Myślałam, że będą jakieś podwodne zadania, wielka kałamarnica, wodni ludzie itp.

Plus to trochę przykre jak przyjeżdżasz do szkoły a tu taki lamerski powód, że nie ma tego quiddicza. Mogli to jakoś lepiej wymyślić. W starych grach ten quiddicz był koślawy, ale był fajnym urozmaiceniem zlaszcza, że mozna bylo wygrać puchar.

Szkoda też, że punkty domów nie mają znaczenia. Fajnje
Wróg lata tylko w kółko, rzuci jakiś czar, i znowu sobie biega. A gracz spamuje czarami jak szalony


@SiDi: o, to opowiedz nam jeszcze jak wyglądają prawdziwe pojedynki czarodziejów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AdamKarolczak02137: raczej bym tego nie nazwała sandboxem. Raczej gra akcji z otwartym światem, elementami rpg i elementami sandboxa. Bardziej w stylu wiedzmina 3 niż RDR2.

Możesz zrobić własną postać, are z dosyć ograniczonych gotowców twarzy i 8 głosów do wyboru.

Gra ma fabularny wątek główny w którym musisz odkryć pewną tajemnicę, ale też dużo zadań pobocznych które znajdujesz na mapie i robisz kiedy chcesz. Sa też różne znajdzki/mini zagadki więc jak