Wpis z mikrobloga

Elo mordki. Jako, że mam w planach aplikowanie na ciekawe (bo dobrze płatne) stanowisko, to mam konieczność zrobienia małego "odnowienia" swojego CV.
I... mam mały problem. Mam za dużo rzeczy w dotychczasowych obowiązkach do wypisania, żeby zmieścić się na jednej stronie, jednocześnie za mało, żeby CV miał sens mieć dwie strony.

I czy w tej sytuacji, według was, lepiej wypisać w np. starszych stanowiskach tylko te kluczowe zadania, i nie pisać, że zgłaszanie błędów, tworzenie tc, scenariuszy itd, bo to jest oczywiste, czy raczej lepiej wygląda wypisanie wszystkich swoich obowiązków?
Z jednej strony, chcę mieć czytelne CV, z drugiej strony pokazać, że w miarę byłem świadomy co robiłem :P

Pierwszy raz będę aplikował na typowo seniorskie stanowisko i nie chcę wyjść na wstępie na kartofla :D

#testowanieoprogramowania
  • 15
@diarrhoea: Wydaje mi się, ze nie ma co zaśmiecać cv, ważny będzie staż pracy i czym się głównie zajmowałeś, o reszcie pogadacie sobie na interview. Chociaż z drugiej strony warto byłoby pokazać, ze robiłeś różne rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak chcesz mogę zerknąć. Btw automaty?
@diarrhoea:
Ja obrałem taktyke, że do CV wpisuje wszystko raz. Więc jak stanowisko 1 miało test kejsy to stanowisko 2 je dziedziczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No, ale tak po 5 latach doświadczenia te test kejsy nie robią takiego wrażenia, więc można tak redukować od najbardziej oczywistych.
@diarrhoea 2 strony CV czy tam 1.5 to nie jest za dużo imo.
Jak masz tego expa trochę i na jakieś seniorskie stanowisko aplikujesz to ja bym strasznie nie skracał.
Powyżej 4-5 stron robi się problem
@HARDrychuCORE: No właśnie to ma sens... z drugiej strony nie chcę, żeby z opisu mojego obecnego doświadczenia wynikało, że tylko piszę automaty, tylko wcześniej muszę jednak sobie napisać TC do automatyzowania :P

@pop_up: @Sapzzz: @HARDrychuCORE:
Jak miałem doświadczenie jako test manager, to wystarczy wpisać "Test Management" i ilość osób w teamie, czy wyjaśniać na czym managerowanie testami polegało? Bo wolę krótszą opcję. Ale jednak stanowisko stanowisku nierówne
@diarrhoea nie pytał bym o ilość stron ... Ja właśnie sprawdziłem swoje CV i mam 4 strony ale to wynika z 15 lat expa i prawie 10 stanowisk/pracodawców.
Jeżeli aplikujesz na stanowisko test managera to zdecydowanie rozwiń w 5-8 punktach zakres obowiązków w poprzedniej pracy na tym stanowisku.
Warto jest mieć dość przejrzysta sekcje z tech stack i toolami które znasz
@piolem: Skillsy są osobno.
Właśnie stanowisko nie jest test managerskie, ale niby wymaga "samoorganizowania" sobie pracy i pewnie w jakiś sposób to doświadczenie jest na plus
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diarrhoea: wpisz więcej i rozwiń do 1.5 strony, potem powiemy Ci co dodac albo dasz interlinię i będzie optycznie dwie; nie ma sensu skracać

Na każdym stanowisku dodaj osiągnięcie, najlepiej je też pogrubić aby było widoczne
@diarrhoea: zrób tl;dr na pierwszej stronie i rozwiń na kolejnych 2? :)

Staje przed podobnym problemem (aczkolwiek nie zmieniam pracy: w obecnej zmieniałem stanowisko 4 razy po 4 awansach i samo to zajmie mi pół strony XD) - daj znać co zdecydowałeś
a, swoją drogą, to zabawne że juniorzy są w stanie się rozpisać na dwie strony, a my seniorzy/leadzi/managerowie staramy się nie wykraczać poza jedną xDD