Wpis z mikrobloga

#rower #rowery #mtb

Mirasy chcialbym kupic plecak na wypady rowerowe (MTB). Głównie wokół komina (2-3h max). Od czasu do czasu wypad w góry. Cena do 150zł + bukłak.

Myślałem o takim Force Twin 14 l.
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r00ti: o fajny. Ja mam taki problem ze sie od razu pocę jak coś mam na plecach i mi niewygodnie, a 2-3h to jeden bidon plus jakas sakiewka na batona i dętkę i starczy. Chociaz nie jezdzilem jeszcze w jakich ekstremalnych warunkach i nie wiem jak się bidon utrzymuje. Mam MTB od miesiąca
  • Odpowiedz
@r00ti: Czy na pewno potrzebujesz plecaka? Wygodniej jest powrzucać rzeczy do torbiy podsiodłowiej (lub pod ramą), w kieszonkach koszulki, picie w koszykach na ramie. Plecy się nie pocą.
  • Odpowiedz
@r00ti: sprawdź małe Deutery. Kupiłam rok/dwa lata temu ich model Bike 14l (rozczulił mnie tym, że wyglądał jak taki stary szkolny) i o ile wiedziałam, że turystyczne ich plecaki się fajnie spisują, o tyle to rowerowe cudo mnie zachwyciło. Niewielki, pojemny (spokojnie mi do 14 litrów wchodzą ciuchy, ochraniacze, multitool, batony, bukłak, apteczka i jeszcze zostaje miejsce, na jazdy wokół komina to przestrzeni jest aż nadto, a na wypad w
  • Odpowiedz
właśnie to jest dobre pytanie czy potrzebuje plecak


@r00ti: To zależy ile potrzebujesz wody i ile możesz w swoim rowerze zmieścić w ramie.

Ale może pomysł z sakwami pod siodełko to spoko opcja


@r00ti: Zależy co chcesz wozić. Niby jak rozważasz 14l plecak to pewnie niedużo, ale do kompatybilnej z dopperem podsiodłówki wiele więcej niż dętka i łyżki nie wsadzisz.
  • Odpowiedz
czyli wychodzi na to, ze krotkie trasy bidon + sakiewka. A wypad w gory to juz lepiej plecak m.in zeby wrzuci kurtke czy inne ubranie.
  • Odpowiedz
@r00ti: Na trasach do 12h jazdy pakuję wszystko co potrzeba do kieszonek i torby podsiodłowej. I jakiś grosz na wszelki wypadek. ;-)
  • Odpowiedz