Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
FIA nie powinna się zgadzać na takie podmiany, jeżeli już to na stałe z normalnym kontraktem a nie podbieranie na chwilę.

#f1
  • 15
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Blancadre: @Oude_Geuze: To nie o powrót chodzi. Tak samo byłbym przeciw gdyby rezerwowy Alfy poszedł do Haasa zamiast Groszka.
@plastic11: @milosz1204: Jakoś dziwne mi się to wydaje. To tak jakby Lewy miał kontuzje więc Bayern sobie pożyczy na 2 mecze Neymara z PSG. Do tego jak to będzie, G Russel kierowca Williamsa zgromadził w sezonie 10 pkt, zespół dla którego jeździ nie zgormadzil ani 1?

Juz nie mówiąc,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Joterini: A dlaczego jakiś zarząd ligi czy coś tam miałby blokować wypożyczenie Neymara? Jeżeli kluby między sobą się dogadają do nie widzę przeszkód. Tym bardziej, że w tym scenariuszu PSG jest zespołem słabszym i wspieranym przez Bayern a kariera Neymara jest jest od już ligi podwórkowej pod kontrolą Bayernu.
  • Odpowiedz
Jakoś dziwne mi się to wydaje. To tak jakby Lewy miał kontuzje więc Bayern sobie pożyczy na 2 mecze Neymara z PSG


@Joterini: jeżeli Neymar jest w programie juniorskim Bayern Monachium (tak jak Russel jest w programie Mercedesa) i jeżeli zapisy w kontraktach na to pozwalają to dlaczego nie? Trochę nie na miejscu jest porównanie F1 do piłki nożnej. Sprawa tu jest prosta, Merc ma szansę przetestować młodego w warunkach wyścigowych,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Joterini:

Do tego jak to będzie, G Russel kierowca Williamsa zgromadził w sezonie 10 pkt, zespół dla którego jeździ nie zgormadzil ani 1?

Dokładnie tak będzie, klasyfikacja zespołów i kierowców to siwe oddzielne rzeczy. Hulkenberg jest w klasyfikacji z kilkunastoma punktami a nie jest w żadnym zespole a Racing Point ma więcej punktów niż Stroll i Perez w sumie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Joterini: myślę, że Raikkonen czy Giovinazzi nie przejmują się tym czy będą pozycję wyżej czy niżej. Takie podmianki już w F1 się zdarzały. Ostatnio w rodzinie Red Bulla, Albon z Gaslym i Kvyat z Verstappenem. Ale mamy też przypadek, gdzie Giancarlo Fisichella przeszedł z Force Indii do Ferrari po kontuzji Massy w 2009.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Oude_Geuze: No tylko weźmy jeszcze pod uwagę, że i Bayern i PSG grają jeszcze mecz między sobą.

Mi to nie pasuje ze sportowego punktu widzenia. Wiem, że f1 to pieniądze i polityka i tutaj można wszytko ale jednak dla mnie pozostaje pewien niesmak. Jest skład zespołu, jest kierowca rezerwowy.

@plastic11: z Hulkem to trochę inna sytuacja, on nie jeździ dla żadnego zespołu, chociaż też jak dla mnie głupia, że olali
  • Odpowiedz
@Joterini: no ale to nadal inna sytuacja, bo zarówno PSG jak i Bayern może ten mecz wygrać/przegrać i mieć korzyści z wygranej. W przypadku williamsa russel jedyne co może to wejść do Q2 i mniej lub bardziej wyeksploatować samochód podczas wyścigu. Jedyna sprawa nie fair to taka, że kierowcy rezerwowi z danego zespołu są bezużyteczni, bo team nie wystawia ich w takiej sytuacji. Jakby taka sytuacja była w Alfie to przecież
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Oude_Geuze: ojj no to i moja dupa by pękła jakby taka sytuacja była w przypadku Pana kierowcy.
Williams też przez to może stracić auto w q2 co się jakoś tam na straty przekłada. Ale nie o to chodzi. Ja bym chciał zmiany regulaminu, że nie mozna od tak zmieniać składu zespołu. Można ale to z całym inwentarzem czyli zerwaniem i podpisaniem nowego kontraktu. Na piłce się nie znam ale kiedyś było
  • Odpowiedz