Wpis z mikrobloga

Poszedłem na studia Marketingowe na mgr. Obecnie pracuję w agencji reklamowej jako handlowiec. Przez 3 miesiące tutaj nauczyłem się więcej niż na studiach XD Szkolenia i kursy będę robił we własnym zakresie, żeby jeszcze czegoś praktycznego się nauczyć.

A co było na Uniwerku? Jakieś #!$%@? definicje, historia, jakieś #!$%@? ewolucje marketingu, jakieś procesy zakupowe i inne gówna. W niczym kompletnie mi się to nie przydało i większość z tych rzeczy to coś, o czym ma pojęcie każdy w miarę kumaty człowiek.

Po co się otwiera specjalizacje, skoro niczego konkretnego na niej nie uczą? Ja oczywiście nie wymagam, żeby być specem z Google Ad Managera, GEMIUSA czy coś, ale chociaż jakieś podstawy odnośnie Google Ads, Facebook Ads, generalnie reklamy czy SEO/SEM mogłyby tam być.

A co jest? Jakieś #!$%@? o szopenie

#studbaza #pracbaza #marketing #marketinginternetowy #studia
  • 3
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Co Ty nie powiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chyba jedne z najbardziej aktualnych studiów i wiedzy są na WSB (przynajmniej na niektórych kierunkach) - zapraszają pracowników firm z danej działki, inne osoby, które pracują gdzieś w danym temacie.

Przykładowo na Politechnice na jednym laboratorium kazano nam robić doświadczenia archaiczną metodą. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby babeczka się nie upierała, że tak się robi
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Bo studia kształcą projektantów/strategów/planistów/managerów. Ktoś to zna procesy zakupowe wie co należy zaplanować specjalistom. To o czym piszesz to są taktyki, a te się zmieniają. Kiedyś były gazety, radio, dzisiaj Facebook i Google. W przyszłości procesy będą te same, a narzędzia znowu inne. A ktoś to wie jak wrzucić posta na Facebooka już niekoniecznie ogarnie czy jest w fazie zwracania uwagi na markę czy handlu jej produktem.
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: z wlasnego doswiadczenia - niby studia nie potrzebne, ale bez nich w zasadzie wszystko na oslep

Super, ze znasz FB i Adsy czy SEO.
W tej firmie sie to przydaje i masz takie obowiazki.

Mogles trafic do takiej, gdzie o strategii nie wiedza nic, trzeba ja zrobic od zera, przeprowadzic badania, analizy, wprowadzic wiele metodyk, opracowac taktyki czy po prostu porozmawiac z klientem, aby
  • Odpowiedz