Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#geopolityka #europa #polska #neuropa #bekazpisu

Ja wiem ze w Polsce jest jakas blokada na zagraniczne wiadomosci ale ja zyje i pracuje za granica i czytam tamtejsze gazety oraz ogladam tamte wiadomosci

Wiecie ze wszyscy przedsiebiorcy i bezrobotni Unii sa wkurzeni na Polakow i na Wegrow ze blokuja fundusze Covidowe? We francuskich, niemieckich, wloskich i hiszpanskich wiadomosciach tylko o tym mowa. Jak to kraje PISu i Fideszu boja sie stracic totalitarna wladze i chca wetowac projekt ratowania gospodarek UE. Biznesy upadaja, ludzie protestuja, coraz wiecej bezrobotnych a srodki z Unii ktore maja to ratowac zostaly przyblokowane przez kaczoryzm.

Widze coraz wieksza ksenofobie wobec emigrantow polskich. Sam sie z tym spotkalem - #!$%@? na meetingach, plotki jak to polacy wszystko niszcza, ze jak tak kochaja swoj kraj to niech tam zostana w swoim bagienku.

Dziekuje Panie PIS za to ze Rumunia czy Bulgaria jest bardziej doceniana niz Polska.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fc65bbf1831d2000bfc14bf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 34
  • Odpowiedz
@flumpy_bread:
Owszem, wszyscy mają albo bekę albo #!$%@? przez obecny pomysł na weto budżetu. I o ile nie masz naprawdę dobrych relacji osobistych, to lepiej w ogóle się w tej chwili nie przyznawać do bycia Polakiem na zachodzie - bo jesteśmy postrzegani jako kraj biednych kseno i homofobicznych kołtunów, którzy dla swojej prywaty są gotowi rozsadzić Europę od środka. Tacy co ciągną tylko hajs, a jak trzeba stosować się do zasad
  • Odpowiedz
@dodamem3: #!$%@? od tego jak bardzo mam w dupie pis, to jak uznajesz arbitralne decydowanie przez w sumie nie skonkretyzowany organ unijny co jest a co nie jest praworzadnoscia i na podstawie tej decyzji pozbawianie srodkow unijnych bez zadnej drogi odwolania ani sadu, ktory wylozy czym jest praworzadnosc i jak ja rozumiec w kontekscie stanu faktycznego za spoko opcje, to gratuluje, ale lepiej nie przynawac sie do takiej ignorancji w kwestiach
  • Odpowiedz
@flumpy_bread: Owszem, straszne. Dla Polaków niepojęte, ale nie kazdy chce mieć do czynienia z kseno i homofobicznymi kołtunami w relacjach biznesowych lub przy zatrudnieniu, nawet jak ma się lepsze ceny. Zwłaszcza gdy biznes lub praca oznaczają współpracę z innymi ludźmi, gdzie może dojść do kwasów. A karuzela się dopiero rozkręca i jeśli ludzie w UE stracą hajs z dotacji, to swój #!$%@? skupią na Polakach i Węgrach za blokowanie jej (z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dodamem3: xD no a co to ma do rzeczy, że padło na te dwa kraje? to co opisałem jest prawda, takie arbitralne decydowanie bez możliwości odwołania jest zaprzeczeniem państwa prawa

fyi mam dużo do czynienia z osobami z zagranicy, spędziłem w Beneluksie kilka miesięcy, nigdy nie miałem żadnych problemów z powodu bycia Polakiem i nikt nawet krzywo na mnie nie popatrzył. typowy polski kompleks, co powiedzom na zachodzie eh że my
  • Odpowiedz
@flumpy_bread: To ma do rzeczy ze to zapewne calkowity przypadek co? XD Dziwne ze pozostale 25 krajow nie boi sie o swoja suwerennosc tylko akurat 2 kraje rzadzone przez autokratow ktorzy demontuja swoje panstwa prawa. Po prostu jak to mozliwe?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nie_programista_20k: nie wiem co sobie myślą inni, opisałem mechanizm na podstawie jakiego ma to działać, dalej nie wiem co ma Polska i Węgry do tego, że powstaje niedemokratyczny mechanizm odbierania krajom unijnych pieniędzy decyzja od której nie ma odwołania do żadnego sądu
  • Odpowiedz
Nienawidzicie redditu, wiem, ale idźcie sobie poczytać komentarze o Polsce na r/europe - czy wam się to podoba czy nie, to taki jest obecnie obraz Polski w zagranicznych młodych pokoleniach


@:
Młode pokolenie nie interesuje się polityką i zawsze tak było. To, że sobie wejdziesz na Reddit i pogadasz z 26-letnią "młodzieżą", która całe życie siedzi przed kompem i #!$%@? o polityce, nie znaczy, że otrzymasz rzeczywisty obraz świata xD.
  • Odpowiedz
Węgry są już prawdopodobnie stracone, natomiast nasz rząd po prostu nie wie co robi. Niespełnieni piekarze czy aptekarze. Oni nie mają zaplecza bo nikt inteligentny nie będzie realizował ich programu.


@Trybus: Śmieszy mnie takie nazywanie doktorów prawa, profesorów medycyny czy ludzi z 4 fakultetami i prezesurą banku w CV piekarzami czy aptekarzami
Szczególnie z rąk gościa co jest kimś pokroju nauczyciela liceum czy korpodrona z 5 na rękę :D
Akurat zrobiłeś
  • Odpowiedz