Wpis z mikrobloga

@Gaku745: Z drugiej strony, może za mało wiem w temacie. Podasz jakieś materiały, z których można by wnioskować po pierwsze jak w przeszłości takie schematy działały oraz jakie mamy obecnie grupy próbujące wprowadzić taki system oraz ich konkretne postulaty jak doprowadzić do wprowadzenia tego systemu a następnie jak on powinien działać?
  • Odpowiedz
@wioslarz-umyslow: Komuna Paryska, Męczennicy z Haymarket, Syndykalistyczne Związki Zawodowe jak IWW, Hiszpańskie CNT, Wolne Terytorium na Ukrainie, EZLN, Rojava. EZLN i Rojava istnieją do dzisiaj. W Polsce działa np. Federacja Anarchistyczna, albo Związek Syndykalistów Polski. Ogólnie nie trzymam pod ręką jakoś bardzo materiałów na te tematy, mogę cię najwyżej nakierować na dane tematy. Jednak rzecz w tym, że Anarchizm nie jest nastawiony tak bardzo na jakieś przymuszowe wprowadzenie systemu, a
  • Odpowiedz
Ogólnie nie trzymam pod ręką jakoś bardzo materiałów na te tematy, mogę cię najwyżej nakierować na dane tematy.


@Gaku745: Dziękuję, myślę, że wymienione przez ciebie nazwy są wystarczające bym coś więcej się dowiedział. Niektóre z tych grup kojarzę bardziej, innych wcale więc postaram się poszukać.

Jednak rzecz w tym, że Anarchizm nie jest nastawiony tak bardzo na jakieś przymuszowe wprowadzenie systemu


Na początku zawsze się tak mówi, żeby idea zyskała
  • Odpowiedz