Wpis z mikrobloga

Była sonda o skali mrożenia kasy na IPO PCF... to teraz zapytam:
#gielda

Co zrobicie z otrzymanymi akcjami?

  • Sprzedaje na starcie PKC 22.6% (14)
  • Sprzedaje 1 dnia, ale będę obserwował notowania 8.1% (5)
  • Sprzedaje w pierwszych 2-3 moze 5 sesjach 33.9% (21)
  • Trzymam kilka tyg. o ile nie puszczą mi zwieracze 17.7% (11)
  • Trzymam kilka mc o ile nie puszczą mi zwieracze 3.2% (2)
  • To nieokreślony long, minimum do wiosny 14.5% (9)

Oddanych głosów: 62

  • 12
Nie ma tutaj normalnych inwestorów, którzy maja jakiś zbalansowany portfel? Pytanie jest z dupy, bo normalna odpowiedź zależy od całości portfela i tego jak się zachowa, a wielu ma duża dywersyfikację - akcje, złoto, surowce, nieruchomości - i odpowiedz zależy od wycen innych klas aktywów w perspektywie czasu. Tylko totalny amator ustawia się pod akcje jednej spółki z terminem.
@widmo82: ja się wbijam w to całym wolnym hajsem (nie spodziewam się akcji za więcej jak 10-20% tegoż hajsu) i obserwuję co się będzie działo, luka na otwarciu = trzymam i obserwuję
@dcom ja mu tego życzę, ba nawet wam wszystkim tutaj. Jest tyle akcji, że damy radę się podzielić ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ja kupię trochę pewnie na otwarciu i trzymam do wiosny/lata.
@widmo82: Rozumiem, ale decyzje kup sprzedaj podejmuje się w oparciu o cały portfel w czasie. Czyli jeśli np. Złoto mocno spadnie i będę robił rebalacing to sprzedam PCF i dokupie złoto, jeśli wzrośnie to sprzedam i dokupię PCF i inne akcje żeby portfel zachował balans. Założenie, że wywróżę z kuli i wiem co zrobię za miesiąc i jak będzie wyglądał rynek jest bez sensu. To samo może stać się z innymi