Wpis z mikrobloga

Nbox niedomaga (), a konkretnie to brak aktualizacji IPTVPlayera i chyba czas zmienić sprzęt na inny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po szybkim riserczu w internetach w poszukiwaniu tunka SAT z E2, stwierdziłem, że może jednak jakieś Raspberry Pi (4 z 4Mb) + n.p. KODI (nigdy nie używałem).
W szczególności zależy mi na takiej wtyczce jak IPTVplayer w Nboxie, a nie wiem czy dla KODI jest podobna. SAT raczej nie będzie, ale trudno.

Ogólnie to chciałbym zrobić takiego (quasi)uniwersalnego mediaboxa DIY, może ktoś coś podpowie?

Założenia:
- #cebuladeals - 350 z paczkami
- bangla wszystko co może t.j. muzyka (w sensownej jakości), filmy (ważne, by było buforowanie), streamy, radia i radia internetowe i co tam tylko może działać. Gry z Amigi C64? ¯\_(ツ)_/¯
- obsługa z pilota IR
- lokalny wyświetlacz LCD n.p. z info co jest grane, status buforowania/downloadu itp.
- dostęp z innych urządzeń do HDD.
- iluminacja przy odtwarzaniu muzyki (LED)

Co mam:
- część części mam t.j. SDHC, HDD, SDR radio na RTLu, itp.
- kartę DVBS2 PCI (nie wiem czy dałoby radę ją wykorzystać)
- wyświetlacze od komórek tabletów różnej maści
- sporo część elektronicznych + jakieś gotowce typu przetwornice
- trochę wiedzy z zakresu #elektronika (hardware)
- chęci i zapał - zapewne chwilowe ( ͡ ͜ʖ ͡)

#pytanie #nbox #enigma2 #raspberrypi #programowanie #audio #video #iptv
ForceMajeure - Nbox niedomaga (-‸ლ), a konkretnie to brak aktualizacji IPTVPlayera i ...

źródło: comment_1606822358Nw2N3hdykPsYcGC50P6Pkt.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NPC_358034:
Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Będę miał chwilę to spróbuję całkiem od 0 łącznie z czystym eepromem.

Nie bardzo rozumiem co chcesz tutaj osiagnąć. Przecież jeżeli potraktujesz dysk jak typowy nośnik przenośny to wystarczy sformatować np do ext4 i zamontować?

Zrobiłem coś takiego:
Zamiast dotychczas używanej SD (Noobs) włożyłem w czytnik kartę z innym Raspbianem (czystym). Wystartowałem malinę i niby ok., ale z HDD (cały
  • Odpowiedz
Zrobiłem coś takiego:


na bank kwestia uprawnień, użyj wiersza poleceń żeby dać wszystkim pełne uprawnienia do plików na hdd i tyle, rpi notorycznie tworzy sobie problemy z uprawnieniami

@ForceMajeure: vnc viewer bo ma port na android i kore

aha, i pamietaj żeby w kodi zmienić port dostępu dla pilota i nic więcej nie tykaj bo się wysypie, chyba że to naprawili. i pamietaj że bierze gpu na wyłączność więc jak
  • Odpowiedz