Wpis z mikrobloga

Nbox niedomaga (), a konkretnie to brak aktualizacji IPTVPlayera i chyba czas zmienić sprzęt na inny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po szybkim riserczu w internetach w poszukiwaniu tunka SAT z E2, stwierdziłem, że może jednak jakieś Raspberry Pi (4 z 4Mb) + n.p. KODI (nigdy nie używałem).
W szczególności zależy mi na takiej wtyczce jak IPTVplayer w Nboxie, a nie wiem czy dla KODI jest podobna. SAT raczej nie będzie, ale trudno.

Ogólnie to chciałbym zrobić takiego (quasi)uniwersalnego mediaboxa DIY, może ktoś coś podpowie?

Założenia:
- #cebuladeals - 350 z paczkami
- bangla wszystko co może t.j. muzyka (w sensownej jakości), filmy (ważne, by było buforowanie), streamy, radia i radia internetowe i co tam tylko może działać. Gry z Amigi C64? ¯\_(ツ)_/¯
- obsługa z pilota IR
- lokalny wyświetlacz LCD n.p. z info co jest grane, status buforowania/downloadu itp.
- dostęp z innych urządzeń do HDD.
- iluminacja przy odtwarzaniu muzyki (LED)

Co mam:
- część części mam t.j. SDHC, HDD, SDR radio na RTLu, itp.
- kartę DVBS2 PCI (nie wiem czy dałoby radę ją wykorzystać)
- wyświetlacze od komórek tabletów różnej maści
- sporo część elektronicznych + jakieś gotowce typu przetwornice
- trochę wiedzy z zakresu #elektronika (hardware)
- chęci i zapał - zapewne chwilowe ( ͡ ͜ʖ ͡)

#pytanie #nbox #enigma2 #raspberrypi #programowanie #audio #video #iptv
Pobierz ForceMajeure - Nbox niedomaga (-‸ლ), a konkretnie to brak aktualizacji IPTVPlayera i ...
źródło: comment_1606822358Nw2N3hdykPsYcGC50P6Pkt.jpg
  • 43
@ForceMajeure: 1. noobs to nie tyle bootloader co instalator, wybierasz instalke a on ogarnia reszte. Przydatne, nie trzeba się bawić w partycjonowanie

2. ja zrobiłem tylko jedną

3. musisz ustawić w raspiconfig że jak nie da rady wczytać z karty to bierze z usb. Ale musisz mieć aktualny soft i eeprom i podobno niektóre kontrolery usb grymaszą, mogę dać link do tego co ja mam

4. ja mam aktywne 24h, idk
1. a ok. to zapuszczam ściąganie (chwile zejdzie z moim netem)
2. takie przyzwyczajenie mi zostało z amigi jeszcze;p - czyli swapa sobie zrobi w pliku, czy ustawiam w NOOBSie?
2.a. Gdybyś z jakiegoś powodu musiał podzielić dysk ile dałbyś na system?
3. czyli:
pierwsze co po odpaleniu Raspbiana (zanim nooba ściągnę) - w terminalu >"sudo apt update">"sudo apt full-upgrade">"sudo rpi-update" - reboot - terminal>"sudo rpi-eeprom-update -d -a" - reboot - terminal>"sudo
@ForceMajeure: przyznam szczerze że nie pamiętam jak to było z plikiem SWAP, ja po prostu wybrałem w noobsie dystrybucję raspbian full I chyba tyle

Ogólnie to nie widzę zbytnio sensu partycjonowania jeżeli dysk ma do 500gb. Mój do rpi ma 64 więc zostawiłem jedną, łatwiej jest robić kopie zapasoee.

3. Mniej wiecej. Nie pamiętam dokładnych komend ale wygląda to ok, oczywiście musisz jeszcze zrobić kopię karty sd z systemem na dysk
Co nieco już ogarniam, jak czarne ramki (overscan - przy LibreElec nie trzeba grzebać w configu ;p), przypomniałem też sobie o czymś takim jak Midnight Commander - jest i działa, :) ale nie zawsze wiem czego konkretnie szukam i stąd sporo problemów n.p. kodeki AV, albo jak odpalić coś na Pythonie z innego system, no ale pomału( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nirmalnie uzywalbym raspbiana + kodi ale zacinało mi
@ForceMajeure: u mnie w VLC dźwięk był strasznie zniekształcony, pomogło zainstalowanie pulseaudio z repo i ręczne wybranie odpowiedniego outputu w VLC

Ja u siebie po instalacji noobs mam tylko 2 partycje ale nie używam wielu systemów tylko jednego

Co do zawieszania, wiem też że jak odpala się niektóre programy wideo to pada sharowanie obrazu przez vnc, działa tylko HDMI aż do momentu zamknięcia programu video. Na pewno jest tak z kodi
pomogło zainstalowanie pulseaudio z repo i ręczne wybranie odpowiedniego outputu w VLC


@NPC_358034: Dzięki, działa - przy okazji dodałem sobie jakiś bardziej zaawansowany mikser do pulseaudio ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam natomiast problem z odtwarzaniem materiałów z netu w Kodim , więc dalej szukam po googlu patentu na odpalenie E2iPlayera - najlepiej w wersji z tąd, a tu jest chyba porzucony (co nieco działa jeszcze, ale
@NPC_358034:

a jako że nie oglądam tv to nie znam alternatyw

E2iPlayer to w sumie taki mały KODI napisany w Pythonie do youtubów, alltubów i innych tego typu video-serwisów.


tu niestety nie pomogę

Już dużo pomogłeś i bardzo Ci dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
E2iPlayer to w sumie taki mały KODI napisany w Pythonie do youtubów, alltubów i innych tego typu video-serwisów.


@ForceMajeure: to ja bym poszedł po najmniejszej linii oporu i po prostu użył wtyczek kodi ;p

ale miło że coś mogłem pomóc, pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NPC_358034:

po prostu użył wtyczek kodi

Próbowałem, problem w tym, (cytat z innego wątku):

Fajna wtyka (FanFilm) jednak ma 2 problemy:

1. nie wiem jak zarządzać pobieraniem (podgląd %, odtwarzanie)

2. nie wiem gdzie ustawić bufor (chyba nie ma takiej opcji):/


Już wyjaśniam. Na Ei2Playerze możesz pobierać i po pobraniu n.p. 20% włączyć odtwarzanie i wtedy pobiera i >odtwarza równocześnie, no i jest bufor (w nocy mogę oglądać bez pobierania). Sprawdza
@ForceMajeure: eh, bufor jest funkcją dość powszechną i w zasadzie większość playerów go posiada, choć jego modyfikowanie często jest ukryte lub niemożliwe (ja osobiście nigdy nie zmieniałem domyślnych ustawień)

czkawka o której wspomniałeś może też być związana z możliwością hosta/odbiorcy do odtwarzania filmu. Choć to akurat dotyczy plików w wysokiej jakości albo nowszych kodekach jak hevc - jak hardware nie daje rady to gubi klatki lub szarpie. Ale wątpię żeby to
@NPC_358034:

czkawka o której wspomniałeś może też być związana z możliwością hosta/odbiorcy do odtwarzania filmu.

W moim przypadku bufor pobierania (KODI), nawet wyświetla ikonkę jak go uzupełnia - po prostu staje, dociąga, idzie dalej i tak w kółko - oglądać się nie da - właśnie dlatego w E2iPlayerze jest możliwość regulacji bufora przy odtwarzaniu z sieci.
Mój problem to KODI + wolny internet, ani tu ani tu nic raczej nie pomoże
@ForceMajeure: nie no, 480p idzie pobrać nawet na aero mając odpowiednio dużo czasu i cierpliwości ;) 3zł za zdjęcie captchy i wio

zresztą zaletą sonarra jest to że możesz pobierać sobie gdzieś w tle, nocą nawet, a dzięki specyfice torrentów odpada problem z niestabilnością łącza, używam tego do animu, świetna sprawa
@NPC_358034: Ja mam LTE, które działa - jak zapewniał operator z prędkością LTE - czyli średnio 1Mb;p przy czym często zrywa, Aero też mam (nawet coś tam kiedyś zacząłem kombinować z rozpoznawaniem pisma - z nudów).
Słaby sygnał z BTSów, drzewa po drodze, sporo użytkowników na 1 BTS i przepis na kiepski internet gotowy. 2 lata temu było spoko (ok. 15Mb szło).
@NPC_358034:

Próbowałem zrobić kilka(dziesiąt) rzeczy posługując się opisami w sieci, ale mało co chce działać tak jak jest opisane, bądź pokazane na filmikach - przypuszczam, że różnica jest w systemach, t.j. n.p. autor ma już u siebie biblioteki, albo inne dodatki, albo inną konfigurację czegoś i u niego działa a, u mnie nie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)( A no i z tego co zauważyłem to kolejność instalacji
W Noobsie wybrałem instalację na HDD (u mnie sda). Noobs, jak pisałem powyżej, zrobił mi kilka partycji. Ustawiłem start systemu na USB i ok. wyjmę kartę SD z RPi i włożę do czytnika, a czytnik do USB to wszystko startuje. Jeżeli natomiast nie wsadzę karty nigdzie w RPi, to z samego HDD startować nie chce - domniemam, że częściowo pliki ma na karcie częściowo na HDD. Pisałeś powyżej, że mam skopiować zawartość