Wpis z mikrobloga

Elo mireczki, ktoś z Was rezygnował z usług #upc? Ja z racji tego że się wyprowadziłem z #wroclaw do innego miasta muszę z nich zrezygnować, a tutaj gdzie obecnie przebywam nie ma dostępności ich usług. Tak więc umowa była na 24 miesiące, zostało jeszcze 12 a babka na infolinii mi dziś mówi że za wcześniejsze rozwiązanie umowy ponad 3k kary. Ktoś miał też taki problem albo wie jak to rozwiązać?
  • 14
@TwojaMatkaBabkaPrababka: olx/gumtree/fora tematycznie ogloszenie cesja umowy UPC.
Opplata manipulacyjna jest jakas niewielka, do tego umawiasz sie z tym na ktorego cesja bedzie ze mu dasz 200zl i gotowe.

Nie ma za bardzo innej opcji. Przechodzilem przez to 3 lata temu, wlasnie z upc.
@klokupk: czytałem

„ Zmiana dokumentów wynika z nowych przepisów prawa i zobowiązuje do uaktualnienia dokumentów abonenckich wszystkich przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Jeśli zmiany te nie spotkają się z Twoją akceptacją, najpóźniej do 21 grudnia 2020 r. masz prawo złożyć oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy Abonenckiej.”

Coś czuje że jeśli nie zaakceptuje tych zmian i złoże wypowiedzenie to i tak trzeba będzie płacić karę
@TwojaMatkaBabkaPrababka: Miałam podobny problem, męczyłam się z nimi pół roku. W końcu za poradą postanowiłam napisać pismo w formie reklamacji, w której prosiłam o nieobciążające rozwiązanie umowy ze względu na moją sytuacje ( brak możliwości cesji i dostępności usług w nowej lokalizacji, sytuacja finansowa itp). Tydzień później dostałam info o rozpatrzeniu mojej reklamacji pozytywnie. Także polecam ten sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°)