Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mireczki, czy UFG może karać wstecz za przerwę w OC? Przerwa w OC była na przestrzeni 2014/2015 kilka miesięcy. Do dzisiaj od tamtej przerwy OC jest. Czy mogą karać za to w 2020/2021 roku?

#ufg #ubezpieczenia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fc603451831d2000bfc145b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 15
@unea: A co właściwie znaczy to stwierdzenie:

UFG może nałożyć karę za brak OC wyłącznie w roku kontroli.


Czy jak nie będę miał OC np. między 20 a 29 grudnia 2020 roku a potem już będę miał OC i kontrola wykryje to w styczniu 2021 roku to nic mi nie mogą zrobić? Bo widzę jedynie taki przykład, ale to co innego niż ma OP:

Przykładowo: nie masz OC od 2016 roku,
@unea: To trochę dziwne, bo wychodzi na to że jak ktoś ma jednodniową przerwę, np. tylko jedynie 31 grudnia to jest praktycznie niemożliwe ukaranie go bo już od następnego dnia nie można go ukarać, a jak ktoś inny ma przerwę np. 5 stycznia to jest pewne że będzie miał karę. Możliwość otrzymania kary nie powinna zależeć od tego jaka jest data tej przerwy :)
@vertical: @fromasz56: @unea: @AnonimoweMirkoWyznania: UFG może się cofnąć Dalej niż do 1 stycznia, ale miałem osobiście u siebie przypadek:
Klient kupił pojazd z polisą OC ważną do 10 grudnia. Pojawił się u mnie 8 stycznia. w marcu dostał karę za okres od 01 stycznia do 07 stycznia czyli 50% , pomimo przerwy dłuższej niż 14 dni. Więc na dwoje babka wróżyła.
@vertical
@Neneszo

Wszyscy się mylicie, żaden z was nie ma racji :)

Szukam odpowiedzi rzecznika finansowego bo kiedyś pisałem w tej sprawie.

Chodzi o to, że UFG mogło przeprowadzić kontrolę rok temu ale poinformować o tym za 4 lata więc karę nałoży bez względu ile czasu minęło
@fromasz56 No ale to jest jasna sprawa że jak kontrola była w 2016 to kara może być w 2020, ja mam na myśli przypadek, gdy nie przeprowadzono tej kontroli 4 lata temu. Zatem, czy jak mam przerwę w OC pod koniec grudnia, załóżmy między 28 a 30 grudnia a od 31 grudnia mam już OC to zakładając że UFG nie przeprowadziło kontroli tego przed końcem grudnia to już np. 3 stycznia nie
@fromasz56
Dokładnie to UFG ma 3 lata, żeby powiadomić, że została przeprowadzona kontrola i nałożyć karę. Sprawa przerwy w OC przedawnia się po 3 latach.

UFG może nałożyć karę za brak OC wyłącznie w roku kontroli.

To znaczy, że nie można nałożyć kary za rok poprzedni. Mamy 2020 rok. UFG robi kontrolę, ale o tej kontroli może poinformować właściciela jeszcze na 3 lata w przód. Słyszałem o przypadkach, że właśnie tuż przed