Wpis z mikrobloga

Mirasy, jakiś sposób (adapter do kupienia) na gazowanie wody bezpośrednio z dużej butli CO2 (bo nawet przy koszcie detalicznego nabijania takich butli wychodziłoby poniżej 5 groszy za litr wody gazowanej)? #cebula

U majfrendów znalazłem tylko adapter do bezpośredniego połączenia dużej butli z saturatorem typu Sodastream, a więc trzeba mieć butlę, adapter i saturator Sodastream:
https://pl.aliexpress.com/item/4001187137965.html
i kupować węże i zawory do gazu pod ciśnieniem z Chin, czego nie chciałbym robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

U nas znalazłem tylko przelotkę do napełniania naboi do saturatora typu Sodastream, a więc trzeba mieć butlę, przelotkę, saturator i jeszcze bawić się w napełnianie tych naboi:
https://allegro.pl/oferta/przetoczka-sodastream-z-przewodem-soda-stream-8472136133

A może dałoby się prościej, albo chociaż wariant majfriendowy znaleźć w Polsce?

#sodastream #majsterkowanie #akwarystyka #spawanie #piwowarstwo bo tam też się bawią w podłączanie butli z CO2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
qqqruqq - Mirasy, jakiś sposób (adapter do kupienia) na gazowanie wody bezpośrednio z...

źródło: comment_1606817476cxTAFGe8QILM0AVG1zaiKC.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@suqmadiq2ama: no chyba że w chinach ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak poważnie w wielu przypadkach to ten sam tlen, było poruszone ostatnio. w przypadku CO² bym też się nie przejmował
  • Odpowiedz
@olito: a orientujesz się w temacie butla z syfonem (co2 w fazie ciekłej) czy butla bez syfonu (co2 w fazie gazowej)? Bo jakiś majfriend gdzieś na którejś aukcji napisał, żeby nie gazować ciekłym co2, bo woda będzie miała gorszy smak, a nie znalazłem jeszcze innych źródeł opisujących różnice pomiędzy nimi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@qqqruqq: z tego co kiedyś czytałem, to butla z syfonem nadaje się najlepiej do napełniania tych małych butli, bo nie musisz dużej butli obracać żeby przelać CO2. Syfon to tylko taka rurka wewnątrz butli lecąca od zaworu do dna. Nie słyszałem nigdy o takim gazowaniu.
  • Odpowiedz
Syfon to tylko taka rurka


@olito: tylko rurka, ale robi różnicę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak ją masz, to trzymając butle w pionie otrzymujesz z niej ciekłe CO2. Jak jej nie masz, trzymając butlę w pionie otrzymujesz gazowe CO2, a obracając do góry nogami ciekłe. Czyli używasz butli bez syfonu i woda gazuje się CO2 w fazie gazowej i jest spoko i dobrze smakuje?
  • Odpowiedz
Tak, używam butli bez syfonu. Ta mała oryginalna, też nie ma syfonu. Bardzo lubię wodę mocno gazowaną, nawet żywiec mocny gaz mnie nie zadowala ( ͡° ͜ʖ ͡°). Bąbelki są trochę inne niż w wodzie sklepowej. Tak jakby... większe :D. Gazuję kranówkę przepuszczoną przez dzbanek Brita.
  • Odpowiedz