Wpis z mikrobloga

czy z tymi żelbetowymi slupami w zlym miejscu to też jakiś kit? OCB tak naprawdę?


@redcode: Miał projekt, postawił zbrojenie. Przy zalewaniu przez amatora (którego dopuścił do zalewania) przesunęło się zbrojenie słupów (o ile nie całego zbrojenia) o kilkanaście centymetrów (20?). Po czym na następnym filmie powiedział, ze w sumie nic się nie stało, bo tych słupów tam w ogóle mogło nie być, inwestorzy to w sumie mogą chcieć mniejsze okno
Myśliborzycach


@leesiuu: ale zaraz... dobrze rozumiem, że filar powstał nie w tym miejscu gdzie powinien?

Ktoś rzeczywiście przeliczył jaki to będzie miało wpływ na wytrzymałość konstrukcji?

W takiej sytuacji nie można po prostu tego skuć i zrobić poprawnie według projektu?
@wojciech-kielbasa: oglądałem z początku ten kanał... był całkiem ciekawy... facet znalazł oryginalny sposób na reklamę, chwytliwe hasło "dom za 15 koła..." i td...

ale włączyłem z rok temu i miałem wrażenie, że chłop padł ofiarą własnego sukcesu... palma odbiła itd...
@Dawidg22: Od dołu za otulinę można ew. uznać chudziaka (choć to beton innej klasy niż w ławie), ale od boku jest tylko ścianka wykopu ziemnego (belka zbrojenia mogła przesunąć się w trakcie zalewania aż do tej ścianki, co widać po bednarce). Zdecydowanie do zbadania/odkucia.

@redcode: Sprawa przesunięcia całego zbrojenia w jednej z ław była tu wałkowana ze 2 tyg. temu. Sprawdź ten wpis i wcześniejsze: https://www.wykop.pl/wpis/53529881/usunalem-wpis-w-ktorym-myslalem-ze-zbrojenie-jest-/
Oprócz kwestii konstrukcyjnych, przesunięte
A i kierownik budowy policzył na miejscu, że to i tak wszystko wytrzyma XD


@leesiuu: wyobraź sobie że dla konstruktora "policzenie" takiego domku jest takim samym wyzwaniem jak rozwiązywanie krzyżówki. W szczególności dla inżyniera starej daty, który wiedzę zdobywał bez wspomagania systemów CAD/CAE.
Ktoś rzeczywiście przeliczył jaki to będzie miało wpływ na wytrzymałość konstrukcji?


@redcode: przecież tu dyskutują ludzie, którzy budowę widzieli wyłączeni na ekranie monitora. Ewentualnie za małolata w wakacje powozili taczką na budowie.
@chris_mack: tego domu który stawiacie. Skoro zrobił się taki szum, to chyba najlepiej pokazać ludziom "zobaczcie, wszystko policzyliśmy, oto dowód czarno na białym..."

Nie uważasz, że ktoś będzie zawiedziony mniejszym oknem w domu? W końcu te domki stawiają sobie ludzie którzy uciekają z bloków, z miejsc gdzie jest mało światła, bo albo inne budynki je zasłaniają, albo drzewa i td...
@redcode: po pierwsze: ja nie stawiam tego domu.
Po drugie: policzyliśmy co? Bo chyba nawet do końca nie wiesz o co Ci chodzi.
Po trzecie: Z tego co wiadomo to decyzja o zmniejszeniu okien została podjęta w uzgodnieniu z Inwestorem.