Wpis z mikrobloga

„Złoty strzał życia” – ogromny skarb celtyckich monet! Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/5827321/zloty-strzal-zycia-ogromny-skarb-celtyckich-monet/

Największy skarb złotych celtyckich monet w historii! W sumie 1300 numizmatów wchodzi w skład odkrytego depozytu monet. Nie są to byle jakie monety, miały finansować kampanię przeciwko Cezarowi w Galii.

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii - plusując ten komentarz bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

Sprawdź też mój blog WWW firmowy SKLEP ZH oraz kanał na YT

#artefaktnadzis #historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #gruparatowaniapoziomu #poszukiwacze #wykrywaczmetalu #archeologia #monety #numizmatyka #zloto #pieniadze #zabytki #skarb #anglia #qualitycontent #rzym #celtowie
Pobierz Zwiadowca_Historii - „Złoty strzał życia” – ogromny skarb celtyckich monet! Link do z...
źródło: comment_16067701411UqXRRNYBKBIvjerJFOobY.jpg
  • 12
@Zwiadowca_Historii: Powiedzmy, że znajduję taki skarb. Czy w ogóle coś legalnie mogę z tego mieć? Nie jest przypadkiem tak, że mam obowiązek to zgłosić i oddać do jakiegoś muzeum czy gdzieś?

A może byłaby opcja sprzedania tego na czarnym rynku?
@lab_rat: W Polsce możesz dostać nagrodę w formie $$$, ale jest ona uznaniowa (nie ma znaczenia wartość skarbu) oraz praktycznie się to nie zdarza - jesteśmy biedni, a wiadomo co politycy robią z budżetem.
Ale duplom będziesz miał do końca życia! :)

Ogólnie bazuje się na wywoływaniu w człowieku poczucia, że to co znalazłeś nie jest Twoje tylko dobrem kulturowym i masz się tym podzielić bo tak trzeba.

Co do czarnego