Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem sobie właśnie #synology ds220j. Ogólnie jestem zielony w temacie i dopiero się będę tego uczył, alewpadłem na pomysł, aczkolwiek nie wiem jak to zrobic i tak się da.
Zanim wszystko sobie poustawiam jak ma być, to chciałbym spróbować przekopiować dane z uszkodzonego dysku, który leży im od paru lat.
Próbowałem na rózne sposoby odzyskać te dane, jednak nic z tego. I wymyśliłem, żeby wrzucić dwa dyski (jeden pusty, drugi ten uszkodzony) i spróbować przerzucić dane na ten dzialający. Tylko nie mam pojęcia czy i jak to zrobić, żeby nie utracić danych na tym uszkodzonym dysku.

#serwery #komputery #synology
  • 9
@mzuczek: Mam adapter SATA-USB i właśnie teraz będę próbował to zrobić. Aczkolwiek jak wcześniej podłączałem w ten sposób dysk do laptopa, to niestety nie dało się z niego nic odczytać
@mehmed: Stary dysk podłącz do jakiegoś kompa, odpal Linux i dd_rescue na jakiś nowy/pusty dysk o podobnym lub większym rozmiarze. W odróżnieniu od dd wznawia kopiowanie od momentu kiedy wysypało się kopiowanie.
Ja u siebie w ten sposób skopiowałem dane z dysku, który znikał z systemu co chwilę. Po trzech dniach udało mi się 500GB odzyskać :)