Wpis z mikrobloga

Tyle czekania na spolszczenie, żeby ograć CK3 i #!$%@?... Nadal nie potrafię się zmusić do ogrania tytułu, jak wygląda gra względem CK2? Mechaniki ubogie i trzeba czekać na DLC, czy wręcz przeciwnie? I jak tam z dziedziczeniem sprawa wygląda, bo coś czytałem na zagranicznych forach że względem CK2 nie idzie szybko zmienić praw czy jakoś tak.

#ck3 #ck2
  • 10
  • Odpowiedz
@GoodSniper: Witam serdecznie.

I jak tam z dziedziczeniem sprawa wygląda, bo coś czytałem na zagranicznych forach że względem CK2 nie idzie szybko zmienić praw czy jakoś tak.


Tutaj się zgadza - w ck2 wystarczy mieć zorganizowaną religię, która pozwala na zmianę prawa dziedziczenia i jednocześnie mieć ustrój który tego nie blokuje - czyli wystarczy zwykły feudalizm i powiedzmy katolicyzm.

W takiej kombinacji możesz sobie wybrać praktycznie dowolne prawo dziedziczenia z pośród
  • Odpowiedz
@Reiter: Witam serdecznie.

Jeśli chodzi o zmianę prawa dziedziczenia na primogeniturę, to podałem informację iż jest to technologia z poziomu późnego feudalizmu, której ramy czasowe zaczynają się od 1200 roku i powiedziałem, że jak się postaramy to możemy opracować ją szybciej.

Jest to informacja błędną - bo rozpocząć badania w tej technologii nie możemy szybciej niż od roku 1200
https://cdn.discordapp.com/attachments/476854921816440873/783615741072244746/unknown.png

Podpowiem tak - w CK3 prawo dziedziczenia jakim jest podział ziemski
  • Odpowiedz
@maniek50005: Dziękuję za odpowiedź. Jak zwykle na temat, odpowiedź bardzo rozbudowana. Czytając to wszystko mam dylemat, czy grać dzisiaj w ck2, czy kupić 3, ale mam kalkulator więc może nie zadziałać ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@maniek50005: Dzięki za rozbudowaną wypowiedź, nie mniej, pozwolę sobie zadać kolejne pytanie, czy tutaj da się zmieniać prawa tak jak w CK2? W stylu, jak ustawić dla przykładu, żeby zabronić wasalom walczyć między sobą, jak zabronić wypowiadania wojen innym państwom, etc, etc? Bo nie mogę namierzyć, ogólnie to pograłem dzisiaj chwilę Alfredem w czasie najazdu wikingów no i miazga... Pierwsze podejście w dupę, drugie na pałe, byłe rosnąć i byle #!$%@?
  • Odpowiedz
@GoodSniper: Hmm wsumie to jeśli chodzi o prawo takie jak w ck2.

Nie pamiętam jak się nazywało, ale to było właśnie związane z pozwoleniem wasalom na wypowiadanie wojen - to chyba w ck3 tego niema, a przynajmniej ja nie widziałem.
Btw. będę musiał jeszcze raz przyjrzeć się temu interfejsowi, ale chyba niema takiego prawa.

Mówisz w Angli taka fajna zabawa jest?
Ja chciałęm trudny start i wybrałem sobie jakieś plemie somalijskie
  • Odpowiedz
@maniek50005: No u mnie to się przełożyło na jakiś skoordynowany atak w postaci synów, synów Ragnara, do tego bankowo najemnicy i się mogli bawić, jak w samej Anglii z północy wystawili 5-6 tysięcy, kolejne 4 dopłynęły na łodziach a kolejne 2 powołali lokalnie i ooo, ale to właśnie dziwne, bo Wessex rozciągał się od Kornwalii aż po Mercję i po śmierci Alfreda, ledwo byłem wstanie wystawić 5.5 tysiąca, więc game over.
  • Odpowiedz
@maniek50005: W ogóle tak dorzucę jeszcze co do Alfreda, to można fajny role-play zagrać, mi się akurat fajna rozgrywka teraz trafiła, bo przecież Alfred był królem historycznie niesamowicie pobożnym, i robiąc trzecie poważne podejście do Wessexu, mój pierwszy syn, nazwanym historycznie Edwardem, zginął w bitwie, przez moje gałgaństwo i niedopatrzenie, z kolei córka, która miała sprawić że Wessex pozostanie silne i wychwalane, dzięki posiadaniu cipy, miała stworzyć sojusz z Karolingami, przez
  • Odpowiedz