Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z #prawica może mi odpowiedzieć na pytanie, jak wy sobie tłumaczycie fakt, że 25 państw UE (w tym mocarstwa europejskie które znaczą znacznie więcej niż Polska, chyba nie muszę wymieniać) "chce się pozbyć" swojej suwerenności na własne życzenie a jedyną ostoją i głosem rozsądku w całej UE są Polska i Węgry?
#pis #bekazpisu #neuropa
  • 56
  • Odpowiedz
@jadepobiegac: oni chyba nie za bardzo rozumieją, po co jest ta cała Unia. Jedyną rzecz, jaką w niej lubią, to Schengen, które w sumie jest od UE niezależne. A cały projekt integracji europejskiej był z założenia przeciwny nacjonalizmom, a bardziej miał przeciwdziałać ich nieuchronnym skutkom, poprzez powiązanie gospodarek w taki sposób, aby nikomu nie opłacało się wojować. Jak widać, taktyka póki co całkiem skuteczna.

No ale wiadomo, nacjonalistom zawsze będzie zależeć
  • Odpowiedz
@Zielony_Pio: nie, ale były ograniczenia w wymianie towarów i usług, przygraniczne rejony Niemiec też były stosunkowo ubogie.
Dodatkowo przecież wpłynęło to na wzrost dobrobytu w Polsce długoterminowo, to nie działa na pstryknięcie palcami.
  • Odpowiedz
@jadepobiegac: Ja tłumacze to tak. #!$%@? ehehehe Dej kredyt Dej kredyt. Oprocentowanie niskie a jak trzeba bedzie płacić to nas juz nie bedzie. Nie mam dzieci i #!$%@? w przyszłe pokolenia. Poza tym unia pochwali xD
  • Odpowiedz
@jadepobiegac: Jakie masz mocarstwa europejskie? Niemcy, które unią rządzą? Francja która długo walczyła o dominację w unii z Niemcami, która pewnie też ma z tego jakieś profity? UK które już się ewakuuje?
A czemu się na takie coś godzą, to jest dobre pytanie. Może uznali, że ekonomicznie to ich najlepsza opcja, w końcu brak ceł i wspólny rynek to całkiem spoko sprawa, i od tego się unia zaczynała, a dopiero potem
  • Odpowiedz
@jadepobiegac: No a skąd pomysł ze chcą się jej pozbyć? Oni zachowają swoja suwerenność i rynek taniej siły roboczej w Polsce, a polaczkow za darmo kupują mówieniem o europejskiej solidarności xD
Nie żeby PiS robił coś z sensem ale samo zachowanie „ a bo co inne kraje powiedzo” jako argument to istne xD
  • Odpowiedz