Wpis z mikrobloga

Często spotykam sie na mirko z takimi wpisami

" Z jednej strony każdy ma prawo wyboru gdzie chce mieszkać i nie ma sensu komuś tego odradzać
Z drugiej strony też nie rozumiem germanofilii naszego społeczeństwa. Tak czytam te wpisy i ogarnia mnie wielkie WTF jak ludzie piszą, że ucieszyliby się gdyby Niemcy zajęli nasz kraj.
#!$%@?, serio?"

Teraz sobie wyobraźcie szpital dla oblakanych zarządzany przez jego pacjentów. No właśnie

Czy to kogoś dziwi kiedy zdrowi na umyśle ludzie chcą aby tym naszym szpitalem raczej zarzadzali menagerowie i lekarze?

#niemcy #polska #takaprawda
  • 4
@fajnypierozek: np w moim Opolskim zostało kilka procent tubylców, tak jak moja rodzina - Ruskie ich nie wypędzili bo potrzebowali specjalistów do fabryki, w której wcześniej pracowali. Mówili trochę po polsku bo na tych ziemiach zarówno Niemcy jak i Polacy żyli obok siebie, ale nigdy nie utożsamiali się z polską. Znam kilka Babuszek, które też zostały po wojnie w swoich chałupach i do końca życia mówiły tylko po niemiecku, polski ograniczał
@fajnypierozek: Wyciągnąłeś moje zdanie z kontekstu i dorobiłeś do niego interpretację pod siebie. Brawo.
A chodziło mi tylko o to, że jeśli Polacy chcą jeździć do Niemiec, to jak najbardziej mają do tego prawo. Nie rozumiem tylko skąd ta germanofilia u nas wiedząc w jaki sposób nas tam tubylcy traktują i zawsze traktowali. Ot, i cała zagadka rozwiązana, ale Ty już sobie tworzysz jakieś teorie z dupy.