Wpis z mikrobloga

#druk3d

Mireczki, macie może jakis pomysł na taka sytuację? Ender 3 v2 gubi mi się przy większych elementach. Próbowałem wydrukować pusty w środku walec, 10cm zew, ścianka 4mm. Kolejne warstwy zaczęły się tak rozjeżdżać, ze walec zaczął wyglądać jak wijący się wąż. Wydrukowałem kostkę 2cmx2cm, wyszła idealnie.
Narysowałem taki testowy kwadrat 12cmx12cm i ścianka 4mm, drukowało go dokładnie tak samo jak ten wcześniejszy walec. Kolejny wydruk tego samego obiektu się odkleił, a po zmianie offsetu i kolejnej próbie którąś z początkowych warstw chciało drukować poza stołem.
Gdzie mogę szukać problemu?
Pobierz pawel1410 - #druk3d

Mireczki, macie może jakis pomysł na taka sytuację? Ender 3 v2...
źródło: comment_1606656878REItTTjUg8t4P8uV8mDwew.jpg
  • 25
@smk666: Paski są napięte dosyć mocno, ale na jednej z rolek osi X widzę przetarcia. Poluzowałem trochę, puszczam drugi wydruk.

@Felonious_Gru: Czy ustawienie w drukarce speed na 50 zrealizuje to, co potrzebuję? W sensie, czy odnosi się to do wszystkich predkości?
na jednej z rolek osi X widzę przetarcia.


@pawel1410:
Możliwe, że będziesz miał tę rolkę do wymiany - u mnie takie ledwie wyczuwalne przetarcie po za mocnym skręceniu poskutkowało falowaniem +/- 0,2 mm w osi Z i nie szło położyć równej pierwszej warstwy na szybie. Jak zauważysz falowanie grubości pierwszej warstwy to podmień rolki z głowicy na te z prawego słupka. No i pamiętaj aby nie skręcać za mocno.