Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Talin95: bauahhaha. Inwestor :)
Przecież nie ma szans żeby LPP uroslo o 1zl ;)
A jak z tych 7k za LPP urośnie kurs o 3% to będzie mniej zysku niż z 1000sztuk akcji czegoś innego po 7zl?
( ͡º ͜ʖ͡º)
Gdyby było jak mówisz to tylko debile kupowali by droższe akcje a największe obrot byłby na groszowkach bo przecież jak taka boruta podrożeje o 1zl.... (
@widmo82: Powiedz mi jaki poważny inwestor kupuje 1 akcje po 7k xDD akurat w twoim przykładzie zysk jest taki sam ,ale to zależy od potencjału , jeśli jest spółka z potencjałem to kupuje tańszą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Talin95: Zobacz po ile są akcje W USA amazon Google... i Berkshire oraz jakie mają obroty. Zapewne kupują je debile. A same spółki nie mają potencjału
@btc_hub nie, nie da się. Tak jak nie można kupić połowy jabłka czy połowy samochodu. Połowa akcji nie jest produktem takim samym jak akcje, bo prawo nie przewiduje istnienia posiadacza połowy akcji. Po co w to brniesz, skoro zdajesz sobie z tego sprawę?
@btc_hub bankowy fundusz gwarancyjny nie porusza w ogóle tematyki posiadania papierów wartosciowych. I nie wiem dlaczego nagle ograniczyłeś się do rynku na którym BFG istnieje. Tak czy siak. Dla Ciebie młotku:
1) akcja uprawnia do głosu na walnym zgromadzeniu - część akcji nie. Nawet jeśli broker będzie zbierał Twój częściowy głos, to nie jest to samo.
2) akcja jest przypisana do właściciela, jeśli masz część akcji to w przypadku zawalenia systemu zostaniesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Talin95: tak. Wiele osób kupuje po sztuce. 3k$ to prawie 12kPLN. Dla większości z mirko to i tak dużo jak na załadowanie się w wybrany walor. Zresztą co ja Ci będę pisał. Gdybyś miał grosz inteligencji to byś zerknął w arkusz.
@widmo82: Ja wiem że jesteś bardziej doświadczony ,ale mi nie chodzi o czystą matematyka bo to prawda że przy tych samych wzrostach procentowych 7x1000 i 1x7000 to to samo ,ale jakie są szanse że Amazon urośnie 0 20% albo LPP , to juz za 7k lepiej zaryzykować i kupić CDP albo Orlen (licząc że po powrocie do normalność uzyka chociaż 80% tego co miał przed pandemią) , w USA to Tesla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Talin95: a jaka jest szansa że amazon walnie o 20% albo taki Berkshire? Widzisz tylko wzrosty. Jeszcze swiezak jesteś i nie wdupiles. Jeju po kiego ja Ci odpisuje. Brniesz w gówno z tym myśleniem i ciągniesz innych. Koniec.