Wpis z mikrobloga

Postanowiłem, że zrobię oddzielny wpis o paru trasach po okolicznych lasach jako pomysł na spędzenie dnia. Moją motywacją do łażenia bezcelowego po lasach był... zakaz wstępu do lasów :D po stracie roboty zacząłem łazić bez celu a teraz to moje jedno z najlepszych zajęć. Polecam spacery o każdej porze roku. Za każdym razem las wygląda inaczej, pachnie inaczej. W międzyczasie można znaleźć jagody, maliny, orzechy, łosia, grzyby, poroża, wilcze kupy, paśniki, sarenki i być może nowe pomysły. Raczej ciężko będzie spotkać człowieka. Gorąco polecam. Zarzucam trasy w komentarzach z krótkim komentarzem.
Kilka porad:
1. naładowany telefon z mapami
2. po drodze spotkacie mnóstwo bajecznych ścieżek, odnóg. Warto zboczyć z trasy
3. korzystajcie z satelity w google maps. Pięknie widać wszystkie przecinki w lesie i można przeanalizować czy to po drodze czy nie.
4. Sugeruję robić pętle żeby się nie znużyć trasą. Następnym razem w odwrotnym kierunku.
5. Zawsze coś do picia i przekąszenia. Ewentualnie aparat
#bialystok
  • 19
@pilot-wycieczek: Trasa 1.
Zaczynamy z Baru na Składnicy za Katrynką. Zostawiacie auto na parkingu i wejście do lasu jest dosłownie po drugiej stronie szosy. Piękne świerkowe lasy. Duża szansa na spotkanie zwierzyny.
Z tegoż parkingu są dwie trasy spacerowe po tej samej stronie gdzie parking. Trzeba podejść dalej w kierunku boiska. Jest tam ładny odcinek z bagnami i rozlewiskami.
pilot-wycieczek - @pilot-wycieczek: Trasa 1.
Zaczynamy z Baru na Składnicy za Katryn...

źródło: comment_1606592584S9eEo7ukdjCdza8fMNfEib.jpg

Pobierz
@pilot-wycieczek: Trasa 2.
Zaczyna się w przepięknej, spokojnej podlaskiej wsi Kopisk. Auto zostawiacie przy kościele (bardzo uroczym, drewnianym) i ruszacie jak Grześ przez wieś. Również ładne lasy i sektory lasów podzielone dosłownie od linijki. Mnóstwo odnóg. Po drodze są fajne ambony bez dachu z ławeczkami. Idealne miejsce na przystanek i napawanie się ciszą. A nuż jakiś zwierzak podejdzie?
pilot-wycieczek - @pilot-wycieczek: Trasa 2.
Zaczyna się w przepięknej, spokojnej po...

źródło: comment_1606592828cu2ryhkpjdgDE51VKV76Pv.jpg

Pobierz
@pilot-wycieczek: Trasa 7.
na tej trasie do Bobrownik jest najwięcej możliwości. Przy samej drodze jest mnóstwo wejść do lasów, które łatwo wypatrzeć. Bardzo popularne lasy wśród grzybiarzy. Ja natomiast w tych lasach nazbierałem prawie 50kg jagód :)
Lasy są piękne i w większości świerkowe.
Odradzam wejść tuż za Grabówką. Tam znajduje się poligon i często słychać strzały. Polecam odjechać kawałek dalej.
pilot-wycieczek - @pilot-wycieczek: Trasa 7.
na tej trasie do Bobrownik jest najwięc...

źródło: comment_1606593553PgvV7vRNeI2F5xX4w2VtWF.jpg

Pobierz
@pilot-wycieczek Byłem dziś na "1", trasa bardzo dobra, ale ją zmodyfikowałem, bo nie chciałem wracać wzdłuż S8 i wróciłem do "Baru na Składnicy" od tyłu, strony lasu, idąc przez Rybniki (i tam też przechodząc przez S8, niestety nie ma przejścia dla pieszych). Łącznie zajęło mi to ok. 2 godz. 25 minut, ale było warto. :)
@buntowniczaczupakabra: A zapytam, byłeś na rowerze? W czasie wycieczki wszedłem do ambony myśliwskiej i tam sobie piłem kawkę. Potem nagle zaczął się ruch robić pod amboną. Przyjechało jakieś Renault, koleś z auta pytał kolesia z rowerem czy się zgubił. Babka z Renaulta robiła zdjęcia ambony, w której siedziałem. Nieźle skisłem i myślałem żeby jakieś dziwne dźwięki zacząć wydawać i patrzeć co babka zrobi. Nie chciałem żeby załatwiła gaci w środku lasu