Wpis z mikrobloga

Do wyborów 3 lata, ale prędzej mi ręka uschnie niż zagłosuje na tych "liberałów" z PO. Znaczy wolę PO niż PiS i uważam Tuska za największego polityka (a plan Balcerowicza to najlepszy sposób przeprowadzenia transformacji w bloku wschodnim), ale światopoglądowy konserwatyzm tej partii mnie całkowicie odrzuca.
Chociaż nie ukrywam, gdyby z PO wyklarowała się taka mniej więcej drużyna (zagłosowali przeciwko upamiętnieniu tego rasisty i fana nazizmu wyszyńskiego), to głosowałbym jak #!$%@?.


#neuropa #bekazpo #polityka
J.....c - Do wyborów 3 lata, ale prędzej mi ręka uschnie niż zagłosuje na tych "liber...

źródło: comment_1606558439KoWi4YTnaloigqcarJsmDc.jpg

Pobierz
  • 11
@RandomowyMetal: ja doskonale wiem, dlaczego PO jest takie jakie jest. I doskonale sobie zdaje sprawę, że Lewica sama nie utworzy rządu czy że na 99% będzie słabszym partnerem koalicyjnym dla KO. Ale jeśli mają nadejść liberalne zmiany w Polsce, to Lewica musi dostać dużo, żeby mogła przycisnąć w sejmie KO. Więc nie wpychaj mi w usta słowa których nie powiedziałeml
@JakovKarnic: W Polsce takich nie ma.

.N to jedyne jak na razie, któremu najbliżej do Macrona i FDP.

Sama partia demokratyczna to coś więcej niż partia. To zbierana wszystkich osób o lewicowym światopoglądzie, zarówno bardziej liberalnych gospodarczo jak i bardziej etatycznie.
@JakovKarnic: Za 3 lata to my będziemy głosować na każdą partię która będzie miała tyle głosów w sondażach aby wyprzedzić PiS, nie będzie nas stać na to, aby pozwolić sobie na głosowanie na niszowe partie, no chyba że KO albo Hołownia będą miały wystarczające wyniki sondażowe aby zmarginalizować PiS lub by PiS spadł z rowerka
@JakovKarnic: Społeczeństwo polskie niezbyt pali się do głębokich przemian społecznych (według mnie potrzebnych) jakie postuluje Lewica, póki Lewica nie osiągnie co najmniej 15% wyniku w wyborach do parlamentu dla mnie pozostaje niszową partią polityczną tak samo jak PSL, Konfedekucja etc.
Priorytetem za 3 lata powinno być wywiezienie na taczkach pisowców z rządu i jeśli w sondażach KO będzie brakowało 5-10% by wyprzedzić PiS to w ten czas nie będzie nas stać